Doxepiini pienellä annostuksells

Anonyymi-ap

Hei!
Onko kellään kokemusta ko lääkkeestä unettomuuteen?
Olen lukenut auttavan aamuöisiin heräilyihin pienellä annostuksella

3

<50

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Annos 3-6mg on unettomuuteen paljon käytetty, auttaa, muttei ole ihmelääke. Kannattaa kokeilla, kaikki kun on yksilöllistä. Itsekin tuota käytän, ja hyvin nukahdan, myös aamulla jatkaisin helposti unea jopa 8 tunnin jälkeen, jos vain voisi, mutta yöllä herään myös 3-4 kertaa vessaan ja päälle ainakin 5 kertaa muuten vain, tosin syy voi kuitenkin olla alkava diabetes, mikä minulla jo todettu, kestää kuitenkin aina pitkään nukahtaa uudelleen.

    • Anonyymi00002

      Aamuöinen heräily on yleinen uniapnean oire. Jos sinulla on unipanea niin doksepiini voi pahentaa unipanee ja hengityskatkoksia.

    • Anonyymi00003

      Täytyy ehkä puhua asiasta terkkarissa. Olen kylläkin 67 v nainen, joten ikäkin saattaa vaikuttaa aamuyön heräilyihin.
      Kiitos vastauksista

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

      Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
      Ikävä
      340
      2705
    2. Vaikea löytää samantyylistä miestä

      Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i
      Sinkut
      176
      2035
    3. Liikenneonnettomuus kuhmo

      Taisi Audi mennä lunastukseen ja pemari kilometritehtaalle
      Kuhmo
      34
      1722
    4. Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!

      Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      279
      1547
    5. Oot sä aika nuorekas...

      Vaikka oot niin vanha!
      Ikävä
      53
      1075
    6. Rasismi ahdistaa.

      Tapasin baarissa oikein lupsakan oloisen miehen, mutta arvomaailma on hyvin erilainen omani kanssa. Hän käyttää n-sanaa
      Sinkut
      269
      912
    7. Martina ja Muhis

      Aamulenkillä yhdessä valmistautumassa suuren päivään,toivottavasti heräsivät toistensa viekusta.Ihana pariskunta❤
      Kotimaiset julkkisjuorut
      248
      786
    8. Näin sut.

      olitpas vanhentuneen näköinen. 😆 mieheltä naiselle
      Ikävä
      59
      683
    9. Oot pelkkä naurun aihe

      🤣🤣🤣🤣🤣 m-n
      Ikävä
      40
      565
    10. Olenkohan tunteideni kanssa yksin?

      Salaa toivon, että sinä nainen luotat minuun niin paljon, että uskaltaisit lähentyä kanssani, vaikka tämä on vähän kiell
      Ikävä
      46
      551
    Aihe