SS- kysely: Maalaiset eivät haikaile kaupunkiin.
Eivät sitten kysyneet halutaanko niitä edes kaupunkeihin?
Sellaisia vastauksia saa kun kyssyy
15
58
Vastaukset 15
- Anonyymi00001
O n meillä ittelläkin puukkoja ja puntareita,ei me ei taharota ehroontahroon kaupunkiihin puukootettaviksi,
- Anonyymi00002
Maalla on rauhallista, erilaista kuin kaupungeissa. Kaupungin melu,kiire, saasteet sekä liikennevalot joista ei pääse eroon, jos matkaa 500 metriä eteenpäin. Aina pysähdyt uusiin valoihin. Pienet parkkipaikat ovat iso rasite , tunge autosi jonnekin mihin ikinä , löydä auton kokoinen pläntti jostakin . Kierrä kortteli tai toinen niin voit löytää paikan mihin parkkeeraat. Stressaavaa.
- Anonyymi00003
Hesan saasteet on syytä kiertää kaukaa.
- Anonyymi00004
Aika moni tuntuu haluavan maalaiset kaupunkiin, kun on sitä mieltä ettei täällä mitään tarvita.
- Anonyymi00005
Aivan. Jokuhan juuri vaati leikkauksia maaseudulle ja kehotti muuttamaan kaupunkeihin...
- Anonyymi00006
Anonyymi00005 kirjoitti:
Aivan. Jokuhan juuri vaati leikkauksia maaseudulle ja kehotti muuttamaan kaupunkeihin...
Asukaa siellä mutta älkää odottako taajamien palvelu- ja infratasoa.
- Anonyymi00007
Anonyymi00006 kirjoitti:
Asukaa siellä mutta älkää odottako taajamien palvelu- ja infratasoa.
Mitä ne semmoset edes on?
- Anonyymi00008
Anonyymi00007 kirjoitti:
Mitä ne semmoset edes on?
Meillekin on Caruna tulos pellolle , kaivaa kaapelin maahan ja vie tolpat pois. Sitä se on.
- Anonyymi00009
Anonyymi00008 kirjoitti:
Meillekin on Caruna tulos pellolle , kaivaa kaapelin maahan ja vie tolpat pois. Sitä se on.
Eikös se ole hyvä että naapurisi saavat sähköä ja sinä takaisin peltopinta-alaa
- Anonyymi00012
Anonyymi00009 kirjoitti:
Eikös se ole hyvä että naapurisi saavat sähköä ja sinä takaisin peltopinta-alaa
Meillä maakaapelin jälkeen tuli lisää sähköhäiriöitä. Ja pahin oli, kun liian matalaan ja karttamerkintöjen vastaisesti kymmenen metriä sivuun kaivettu maakaapeli tarttui kyntöauraan. Tuhansia talouksia pimeänä parin kunnan alueella.
- Anonyymi00010
Järkyttävää elämää kaupungin ahtaudessa. En ymmärrä miten sielä mieli elpyy töiden jälkeen ...edessä on pelkkää asfalttia, askeettisuutta, koneiden ulvontaa.
- Anonyymi00011
Viina auttaa jaksamaan. Aluksi.
SS- kysely: juutalaiset syyllisiä.
- Anonyymi00013
SS on viljelijöiden ammattiyhdistyslehti eli SontaSiion
- Anonyymi00014
Yksi syy ettei maalaiset haikaile kaupunkiin käymään on logistiikka ja liikennejärjestelyt. Isommat kaupungit pyrkivät vähentämään autoliikennettä ja pysäköintimahdollisuuksia, suosien kevyttä ja julkista liikennettä. Varmaan ihan kiva kaupungin asukkaille jos heillä ei ole omaa autoa, että on vähemmän liikennettä häiritsemässä heidän rauhaansa. Mutta maakunnasta ei sitten myöskään haikailla kaupunkiin kun asiat on tehty niin vaikeaksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 731157
- 711112
- 66906
- 95849
- 49747
Jasmin vauhdissa
Kyllä pitää Jassulla kiirettä, kun yhtenään menoa mun äidin, isäpuolen ja Markon kanssa Ossianin ollessa tietysti sulois243721- 72649
- 25639
- 54636
- 40590