https://www.suomenuutiset.fi/vigelius-jarjestoavustusten-leikkauksista-rahat-ohjattava-sinne-missa-autetaan-ihmisia/
Hyvä VIGELIUS ja Rydman leikatkaa turhat tuet pois. Leikattavaa riittää edellisen hurlumhei-hallituksen jäljiltä.
PS VIGELIUS OIKEASSA!
16
56
Vastaukset 16
- Anonyymi00001
Kyllä
- Anonyymi00002
Hyvänä esimerkkinä kokoomusjohtoinen Marttaliitto, joka on törkeyden huippu.
- Anonyymi00003
Tämän Kaaottisen Ääriketkuoikeiston jäljiltä on Suomi Historisnsa pahimmassa tilassa Persu Petturit sai aikaan tämän ei muut.!
- Anonyymi00010
Anonyymi00003 kirjoitti:
Tämän Kaaottisen Ääriketkuoikeiston jäljiltä on Suomi Historisnsa pahimmassa tilassa Persu Petturit sai aikaan tämän ei muut.!
Sanna ja muut kakarat sai aikaan pahaa jälkeä.
- Anonyymi00004
Eipä ne mitään noiden hörhöjen äkkiväärien laukomisten takia hallitus tai eduskunta ryhdy kun kokonaisuus pielessä ja perustuu tietämättömyyteen kokonaisuudesta.
- Anonyymi00006
Kokonaisuus on erittäin hyvin tutkittu ja tiedossa.
- Anonyymi00007
Anonyymi00006 kirjoitti:
Kokonaisuus on erittäin hyvin tutkittu ja tiedossa.
Joillakin järjestöillä ollut väärinkäytöksiä. Monet järjestöt koskettavat vain pientä piiriä.
Kuinka paljon mahtaa mennä vääriin käsiin ja osotteisiin? - Anonyymi00008
Anonyymi00007 kirjoitti:
Joillakin järjestöillä ollut väärinkäytöksiä. Monet järjestöt koskettavat vain pientä piiriä.
Kuinka paljon mahtaa mennä vääriin käsiin ja osotteisiin?Vasemmisto on itkemässä aina muka köyhien puolesta mutta itse porsastelevat jätti palkkiot ja köyhät tekee vapaaehtoistyötä.
PERUSÄSSÄ ON TERÄSTÄ
- Anonyymi00009
Ainakin järjestöjen organisaatioiden pyörittämiseen kuluu rahaa ja vain pieni osa varoista jää todelliseen kohteeseen js tarpeeseen,
- Anonyymi00011
KIITOS MESTARI
- Anonyymi00012
Tuommoiset Paskahuusin vahtimestarit Sivarit.on häpeäksi meidän esiisille ja koko Suomelle.
- Anonyymi00014
Anonyymi00012 kirjoitti:
Tuommoiset Paskahuusin vahtimestarit Sivarit.on häpeäksi meidän esiisille ja koko Suomelle.
Kunniaksi on ja Mestari on sinunkin MESTARISI
- Anonyymi00013
OKEUS TOTEUTUU
- Anonyymi00015
Kyllä, okeus totetuu
- Anonyymi00016
PS-nuorison puheenjohtjaja: " Uudet järjestöavustuskriteerit peräänkuuluttavat aitoa avustustyötä eikä järjestöjohtajien hillotolppia tai aktivistien identiteettipolitiikkaa. Etenkin kun taloutta joudutaan sopeuttamaan miljardeilla, niin ei ole perusteltua rahoittaa järjestöjä, joilla on omaa varallisuutta ja joiden toiminta ei edes ole käytännön sote-työn kovaa ydintä"
Näinhän asian pitää ollakin ja täytyy ihmetellä miten tämä on mennyt kevyesti läpi tähän asti muilta puolueilta ja valtamedialtakin.- Anonyymi00017
Se miksi se on mennyt läpi muilta puolueilta on hyvin helppo ymmärtää mutta miksi valtamedia ei tähän tarttunut vaikka tietääkin on jo vähän isomman miettimisen paikka.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1961912
Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.117997Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo139991En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.58755Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset213738- 62678
Viesti jonka haluaisit lähettää...
hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä25676- 135666
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus57602- 38578