Ei pidä tukea millään tavalla. Ihmisen pitää pärjätä omin avuin, ei yhteiskunnan tuella.
Vastaukset 14
- Anonyymi00001
Sairas yhteiskunta tukee oudonvärisiä ja outoja kieliä puhuvia. Tänne ei tartte tulla, ellei ole työpaikka tiedossa ennen muuttoa Suomeen.
- Anonyymi00004
Mieluummin fyrkat ja asunnot kriminalimatuille kuin valinnan vapaudesta ja hallintokanteluista lässyttäville perutusturhauuvateille.
- Anonyymi00011
Kaikki ilman työpaikkaa olevat pitäisi poistaa maasta.
- Anonyymi00012
Anonyymi00011 kirjoitti:
Kaikki ilman työpaikkaa olevat pitäisi poistaa maasta.
Niin myös kaltaisesi avohoidokit .
- Anonyymi00002
Sä et tajua hiffaa sitä että moni sun mainitsema jota pidät pullamössö-ihmisenä on henkisesti sairas mitä todennäköisemmin (esim pitkäaikaistyöttömät) jotka lähinnä laahaavat askeleita kadulla ja joilla pitkä tukka ja huono hygienia ja katse luotuna maahan ja katse tyhjyyteen tuijottava ja aika menee kotona omissa oloissa yksinäisenä että näin sinä vaan jauhat omiasi sosiaalisessa mediassa etkä ollenkaan tajua millaisia ihmisiä he ovat. Pullamössö on siis housuissasi.
- Anonyymi00007
Jokainen on oman elämänsä sankari. Paitsi he jotka eivät ole.
- Anonyymi00003
Siinä
Sdp
puolueen
edustaja
parhaimmillaan.
On aika onnetonta.
https://www.seiska.fi/kotimaa/sanna-marinin-kannisekoilu-hammastytti-julkkiskapakassa-aivan-jarkyttavassa-kunnossa/255315 - Anonyymi00005
Mahtaa kokoomusloista vituttaa jos poistetaan yhteiskunnan maksamat jättimäiset yritystuet!!!
- Anonyymi00006
Varmaan melkein enemmän kuin sinua ainaisena tyhjätaskuna
- Anonyymi00008
Paskat ne mitään paskamahaökyjen tukia poista. Päin vastoin lisäävät vain kokoomusmulkkujen suoria tukia.
- Anonyymi00009
Anonyymi00008 kirjoitti:
Paskat ne mitään paskamahaökyjen tukia poista. Päin vastoin lisäävät vain kokoomusmulkkujen suoria tukia.
Ja sosiaaliturvaa leikataan. Naurattaa jo valmiiksi niiden hyypiöiden edestä jotka asuvat liian korkean vuokran luukuissa.
- Anonyymi00010
Kuten sinä, vai? Muistelepas taaksepäin. Koko eöämäsi ajan olet saanut yhteiskunnalta tukea. Todellakaan ei kukaan täällä pärjää omillaan. Jos niin kuvittelet, sulla on aika paha itsepetos meneillään.
- Anonyymi00013
Menehän aloittaja metsään risuja keräämään
- Anonyymi00014
Pakolaisilta tuet pois. Suomi työntää rahat Ukrainaan jossa korruptio kukoistaa...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1192440Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???401582Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha6481039- 106993
- 71972
- 98916
- 48875
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76720Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik31710- 70706