Onko kellään kokemuksia hoitaako Oomi Lumme-energian tekemät virheet aurinkopaneelien asennuksissa? Ensimmäisen kiinnitysjärjestelmän toimittivat väärin/ väärälle katetyypille. Johtoja roikkuu edelleen paneelien alla vaikka heidän piti käynnillään ne kiinnittää. Asennuspaikka on eri kuin sopimuksessa ja estää tarkastamisen. Ensimmäisen talven jälkeen suuri määrä kiinnikkeitä oli jo katkennut. Nyt on selvittelyssä, onko katolla sopimuksen mukainen ostamamme, katteelle soveltuva, 30 vuoden takuulla oleva, laadukas kiinnitysjärjestelmä. Jos Lumme-energia on asennuksillaan vahingoittanut katetta, niin katteen korjaus/ vaihto tulee heidän korvata.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän521043Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll20965Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl513831- 49791
- 45712
- 37649
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30616Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE181595Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan59568Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37560