Pixmania.com?

Moro! Tietääkö kukaan voiko www.pixmania.comin palveluihin luottaa? Näyttäis olevan nimittäin paljon halvemmalla mm. dvd-soittimia kiintolevyllä myynnissä..
81712
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Tilasimme 500 euron videokameran sieltä. Kamera saatiin mutta meidän kohdalla kävi niin että olimme heille jo maksaneet niin eipä mitään tilausta kuulunutkaan ja ilmoitimme että olemme maksaneet he tarkistivat asian ja laittoivat sitten tilauksen eli netin kautta oli sitten jotakin häikkää. Itse pelkäsin hirveästi kun piti heti maksaa eikä jälkeenpäin laskulla. takuu jutuista en tiedä mut kannattaa kaikki kutit sun muut lappuset säästää.

Äänestä

Itse tilasin kyseisestä verkkokaupasta tallentavan dvd laitteen. Huonoksi onnekseni laite oli hajalla, ja jouduin soittamaan asiakaspalveluun. Ihmetystä herätti kun tyttö alkoi puhumaan minulle suomea, eikä tarvinut huonolla enklannilla alkaa ongelmaa vääntämään.(asiakaspalvelu on ranskassa).

Palvelu oli erinomaista, ja asiat alkoivat heti rullata oikeaan suuntaan. Vaihtoehdot olivat uusituote tai rahat takaisin. Valitsin rahat takaisin, koska uudenlaitteen tilalle saaminen olisi kestänyt liian kauan ja minulla oli asian kanssa kiire. Laite haettiin dhl:n puolesta kotoa, eikä asiaan kummemmin tarvinut puuttua, rahojen palautuksen huonopuoli on siinä, että tulee lähettää pixmanialle kaiken maailman pankkitietoja esim. iban ja muita pankkitietoja.

Mutta kokonaisuutena olen firmaan hyvinkin tyytyväinen, ja aijon tulevaisuudessakin tilata tavaraa sieltä.

Olipas pitkä :)

Äänestä
  • Mikähän mahtoi olla numero johon soitit. Itse yritin jäljittää kadonnutta tilaustani numerosta
    0201 44 36 36 ja siellä vastasi epäselvä englantia puhuva nauhoitus.

    Vielä en voi suositella pixmaniaa sillä tilaukseni on ilmeisesti toimitettu aivan väärään paikkaan tai sitte minulle on annettu väärät tilausseuranta numerot. Paketin piti olla perilla 48h mutta kohta tilauksesta on kulunut viikko.
    Myöskään sähköisesti lähettämääni palautteeseen ei ole vastannut kuin automaatit. Sinne taitaa jäädä 400€ pixmanialle. Vituttaa tollaset firmat.

    Äänestä

Moi! Tilasin pixmanian kautta Sonyn tallentavan DVD:n ja olen kokonaisuudessaan tyytyväinen ostokseeni. Soitin tuli tosin muutaman päivää arvioitua toimitusaikaa myöhemmin (lieneekö syynä heinäkuun kesälomat?), mutta soitin oli hyvin pakattu ja toimii loistavasti. Itse maksoin soittimen heti Solon kautta, mutta muistaakseni oli mahdollista maksaa myös kun paketti on postissa viitesiirtona. Suomenkielistä manuaalia ei tullut mukana, mutta sain imuroitua sen ilmaiseksi Sonyn sivuilta. Suosittelen!

Äänestä

joo tilaus on tehty kaksi viikkoa sitten? Eikä tavara ole vieläkään tullut. Sähköpostiosoite ei enää toimi ja puhelinpalveluun joutuu jonottamaan sika kauan. Soittopyynnön kun jättää suomea puhuva likka soittaa takaisin. Eli vähän pitää enklantia osata puhua jotta saa palvelua.

Meidän paketti on kuulemma hävinnyt johonkin aikoivat kaks päivää sitten soittaa kunhan se löytyy...

Joo sinne hävis 300 egee. Kiva juttu!

Äänestä
  • sä vielä tilaamasi tuotteen saat, ole huoleti. Itse tilasin, ja kone tuli ehjänä ja hyvin pakattuna kotia.

    Äänestä

Täysin huijari yritys. Kokemusta on ja samaa sanotaan monilla englanninkielisillä keskustelusivuilla. Ranskalaiset lait ovat mitä ovat.

Äänestä
  • kommentti sinulta, koska tilasin Sonyn tellentavan DVD-soittimen ja perille tuli ajoissa ja ehjänä, ei siis mitään valittamista. Kerroppa minulle englanninkielisten keskustelusivujen osoitteet, jotta et pelkästään omaa paskaa jauha???

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nikolai kirjoitti:

Moro! Tietääkö kukaan voiko www.pixmania.comin palveluihin luottaa? Näyttäis olevan nimittäin paljon halvemmalla mm. dvd-soittimia kiintolevyllä myynnissä..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu