Suomessa ei ole valvontaa eikä sanktioita

Anonyymi-ap

Tuossa näette rakenteen joka ei vastaa määräyksiä, eikä ole kestävä parvekkeen alaosa. Siis nuo kaksi isoa aukkoa jotka on peitetty levyllä. https://puheenvuoro.uusisuomi.fi/wp-content/uploads/2026/06/Kuva-4.png

Tuo on niin älytön rakenne metrien korkeuteen jota ei 15 vuotias järkevän ajattelun saanut mopolla ajava poika tai tyttö laittaisi. Yksikään aikuinen rakennusalan työntekijä jolla on sama ajattelu ei suostu rakentamaan tuollaista. Koska tietää että levy pysy paikallaan ja estä.

1

<50

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Lasilla ei saada myöskään koskaan turvallista parvekkeen seinää kerrostaloon. Jos isoja aukkoja ilman kestävää runkoa.

      Viimeisin tapaus jossa ihminen meni alaosan läpi koska ei ollut runkoa ja esteitä.

      Kukaan ihminen ei rakentaisi oman talon parvekkeen alapuolta niin turvattomaksi kuin kerrostaloissa on näkynyt.

      Oman taloni parvekkeen kaide/seinä on turvallisempi kuin SRV yhtiön työntekijöiden suunnittelema ja tekemä kaide/ seinä jonka läpi meni ihminen. Minun talon parvekkeen kaide kestää ihmisen kaikissa tapauksissa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL

      Martina on kasvattanut fiksun tyttären.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      379
      889
    2. Muuttaisitko kaivattusi luokse

      heti asumaan? 🛒
      Ikävä
      102
      875
    3. Mitä odotat kohtaamiselta?

      Niin, otsikossa kysymys.
      Ikävä
      80
      670
    4. Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta

      Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei
      Kansallinen Kokoomus
      180
      660
    5. Olet kuin minä

      Jännä huomata tämä kerta toisensa jälkeen eikö ❤️
      Ikävä
      50
      635
    6. Samassa kylässä asuu yks mies...

      Jota en voi sietää... yök!
      Ikävä
      65
      625
    7. Mä olen tosi

      Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui
      Ikävä
      38
      609
    8. Sanotaan se sitten tässä

      Rakastan sua mies varmaan.
      Ikävä
      35
      604
    9. Mitä kaivattusi

      pelkää? 👻
      Ikävä
      59
      590
    10. Omituiset kuntayhtymän vieraat festareilla

      Mitähän Pekka Iivari teki kuntayhtymän vieraana festareilla? Harvemmin tällaiset tilaisuudet ovat ns. avec- tyyppisiä ei
      Kemijärvi
      48
      557
    Aihe