Minut on tuomittu vankeuteen mm., koska "seurasin" erästä henkilöä kaupassa muutamia kertoja - oikeuden mukaan.
Seuraamiset oikeus todensi "uhrin" kertomuksella, joka oli: "siltä musta tuntui".
No joo... hain tuomioon muutosta loppuun saakka, ja yhdyskuntapalvelua jouduin sitten suorittamaan. Joka aina alkoi siten, että piti tunti vaan olla ja istuskella - kokeilkaapa.
Sitten Validia ilmoitti, että en ollut tehnyt jotain hommaa, vaikka mitään tehtävää ei ollut annettu. Tuosta seurasi, että ykp muunnettiin vankeudeksi.
Tuolla validiassa, kun olin ykp suorittamassa niin totesin, että toivottavasti itse en sinne koskaan asiakkaaksi joudu. Ehkä se suututti heidät?
www.ihmisille.fi
En kykene hyväksymään!
Anonyymi-ap
5
68
Vastaukset 5
- Anonyymi00001
Olitko lähettänyt aiemmin WhatsApp- ja tekstiviestejä/puheluita? Tms.
Seurustelitko aiemmin sen naisen kanssa? - Anonyymi00002
Olitko ilkeä. Vainositko tahallasi tai sanoit pahasti hänelle jossain?
- Anonyymi00003
Oliko sinulla seuraamista ennen parisuhde tai halu aloittaa parisuhde?
- Anonyymi00004
Olitko ennen oikeuteen joutumista laajennetussa lähestymiskiellossa ? Sen rikkomisesta seuraa
vankeutta.
- Anonyymi00005
Oliko uutisissa juttua. Joku Ilta-Sanomien ja Iltalehden uutinen kaupassa vainon kohteeksi joutumisesta?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1051810
Olivia Oras kuollut
Taidepariskunta Reijo Oraksen ja Johanna Oraksen ihana päivänsade. Liian nuorena lähti. Osanotto läheisille 🥲 IS541650Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmella
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmen torin laitamilla. Poliisi epäilee tutkivansa tapausta. Silminnäkijä451270Kattoikkuna puuttui - vai puuttuiko sittenkään?
Tönölään ei saatu mökkejä, kun kattoikkunasta oli pula. Näyttää konkurssihakemus tulleen kuitenkin 31.8., joten kattoikk231010Petteri A-studiossa: "Ihmiset ovat alkaneet saada töitä" ..mitä vitt..
Missä todellisuudessa toi Orpo oikein elää, Suomen työttömyys 2000-luvun ja EU/OECD-maiden korkein tuplat niiden keskita177875Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.
Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.13820- 49766
Kuka oli kuskina
Volvo suistunut päin koivua torin laidalla? Oliko vauhtia liikaa vai sairaskohtaus vai humala?16733Nythän todellisuus on kuitenkin se
että miehen täytyy tehdä miehen työ. Olla mies. Naisen täytyy tehdä naisen työ. Olla nainen. Voimme puhua pehmeitä ja201723Mies sun käytös satutti...
Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.41678