Eikö näitä rasisteja saa kiinni ? Uutinen ja hyvät tuntomerkit
miehestä, joka vihaa ulkomaalaisia
https://www.is.fi/oulun-seutu/art-2000012106338.html
Oulussa on ollut useampi tapaus
29
105
Vastaukset
- Anonyymi00001
Rasismi on sairaus.
- Anonyymi00002
Uutisissa sanottiin, että etnistaustaisten puukotuksia on ollut useita.
- Anonyymi00003
Rajoittaako persuministeri median sananvapautta ?
- Anonyymi00005
Yhteen aikaan oli mediassa juttua, että mediaa olisi yritetty ohjailla poliittisesti,
että vain vain ulkomaalaisten rikoksista kirjoitettaisi.- Anonyymi00012
No yks juttu
Aikoinaan media ei saanut käsitellä pääministeri sipilän vakaumusta, eikä hänen perheasioitaan ollenkaan.
Sipilä potkutti jooa yhden ylen päätoimittajistakin. Vaikka hepulla ei mitään valtaoikeuksia ollutkaan.
Toi niinkuin ekana tuli mieleen poliittisesta ohjaamisesta. Kekkosen aika nyt oli tieten oma aikakautensa tiedotusvälineilläkin.
=DW=
- Anonyymi00006
Suomen uutiset uutisoi negatiiviseen sävyyn suomen maahanmuuttajista.
Luulisi että noista kuvista jo joku tunnistaisi. Toivottavasti saadaan nopeasti kiinni.
- Anonyymi00007
Jotain hampaaankolossa kun tuollai sohii keklulla.
- Anonyymi00008
Kuulemma ihan lavastettuja ja keksittyjä tapauksia. Mitään ei tuollaista ei ole oikeasti tapahtunut. Mamut itse keksineet nämä jutut. Itse tehneet pienet nirhautumat ihoonsa. Jotain rotia tuhonkin kusetukseen pitäisi saada.
- Anonyymi00009
Kyllä se selviää kunhan aikaa kuluu, kuis oli.
- Anonyymi00010
Tässä se näkyy taas,
miksi ihmiskunta ei tajua
ettei kansakuntia voi sekottaa,
sitten tulee tämmösiä ilmiöitä yhteikuntaa,
jos sitä sanotaan rasistiksi vaikka se ei sitä ole
vaan kuten RAAMTUSSA on sanottu
KANSAKUNTIA EI VOI SEKOTTAA
Jumalaki hajotti PAAPELIN TORNIN
käski kaikkien kansojen mennä omaan maahansa
sinne rakentamaan ja tekemään töitä ja kaupaa naapurimaitten kanssa ,
koska ne EI TULLEET KESKENÄÄN PAAPELINTORNISSA TOIMEEN
vaan tappelivat ja tppovat toisiaan,
siis ihmiskunnan pitäisi tajuta
kuten luonnossaki eläimissä on sisään rakennetut vaistot,
joten ihmistäki voi sanoa alkukantaiseksi eläimeksi vaistojen suhteen,
kaikki tämä levottomuus johtuu alkukantaisista vaistoista, pelätä ja inhota vierasta,
tietenki sivistys ja tieto kehittää ihmistä käyttäytymään hillitysti ja sivistyneesti,
mutta kun ne alkukantaiset vaistot alkaa toimimaan osassa kansalaisia silloin muodostuu myös tämän kaltaista alitajuisten vaistojen seurauksena yhteikuntaan alkaa muodostua levottomuuksia,
kuten RUOTSISSA on ollu jo todella suuressa määrin levottomuudet jo nähtävänä,
todella ikävää kun tämmöstä tapahtuu
ihmiskunnan kokonaisuutenaan pitäisi viisastua näkemään tostuus jota raamatussa tuodaan ihmiskunnan tietoisuuteen,
ja sen pohjalta rakentaa parempaa yhteiskuntaa koko maailmaan,
ottakaa totuudesta selvää, jos osaatte,
nämä yksilöt jotka vahingoittaa fyysisesti muita, on tietenki saatava kiinni ja vastuudeen toistaan, vankilaan pois vaarantamasta suuremmin yhteiskunnan rauhaa,
mutta kun levottomuudet tulee jatkumaan
sivistyneen yhteiskunnan pitää ottaa huomioon myös suuremassa mittakaavassa
kansakuntien sopeutumismahdollisuudet ,
onko sopeutuminen mahdollista eri kultuurien välillä,
sitä kannataa miettiä,
mikä on TOTUUS ihmiskunnassa maailmassa kokonaisuutena, - Anonyymi00011
Minkälaisia nirhamia matut ovat saaneet?
Ihan sama vaikka olisi nirhauma ( mitä ei todellakaan ole) kun se on teräaseella toiselle aiheutettu sen vuoksi kun näyttää erilaiselta.
- Anonyymi00014
Lavastusta on syytä epäillä vahvasti, tapauksessa on juoni oikeastaan ellei iso keppostelu matujen kesken.
- Anonyymi00015
Miten pystyy lavastaan suomalaisen puukottajan joksikin muuksi.
Persut on naurettavia yrittäessään puolustaa omia rikollisiaan.- Anonyymi00016
Suomalaisen? Mitä höpiset, syyllinen syklaa iso vaihde päällä, pitkin Limingan aakeeta.
Polliisi haku päällä. Anonyymi00016 kirjoitti:
Suomalaisen? Mitä höpiset, syyllinen syklaa iso vaihde päällä, pitkin Limingan aakeeta.
Polliisi haku päällä.Eiköhän tämä viimeisin puukottajaepäilty ainakin suhaa pitkin Oulun kaupungin lähiöitä.
- Anonyymi00017
On olemasssa sadistinen kultti 764. Se ohjaa nuoria ja vähän vanhempiakin sekä nykyisin myös vammaisia tekemään puukotuksia, sadistisia pahoinpitelyjä, seksuaalista väkivaltaa lapsille.
Tuo kultti 764 toimii chattiverkoston kautta ja toimii myös n Maahanmuuton vastustajat ovat ahdasmielisiä lietsovat vihaa kun voisivat asennoitua ymmärtämään että mehän tarvitsemme hyvää maahanmuuttoa, muuten meidät hukka perii.
https://www.hs.fi/mielipide/art-2000012102234.htmlNo ei järjen häivää että 22 vuotta maassa olleen täytyy läpäistä samat kokeet kuin äskettäin tulleiden.
Viha (mistä kumpuaakaan) ohittaa järjen ja tarpeen ymmärtämisen.Siili25 kirjoitti:
No ei järjen häivää että 22 vuotta maassa olleen täytyy läpäistä samat kokeet kuin äskettäin tulleiden.
Viha (mistä kumpuaakaan) ohittaa järjen ja tarpeen ymmärtämisen.Puukottaminen menee yli ymmärryksen, minkälaisen kuvan antaa ulkomaille suomesta, ei kauaa siitä kun silmien viruttelu aiheutti ärtymystä mm. Japanissa niin että Orpo joutui pyytelemään anteeksi.
Pertikki kirjoitti:
Puukottaminen menee yli ymmärryksen, minkälaisen kuvan antaa ulkomaille suomesta, ei kauaa siitä kun silmien viruttelu aiheutti ärtymystä mm. Japanissa niin että Orpo joutui pyytelemään anteeksi.
Oulu on nyt oikein profiloitunut näiden maahanmuuttajien puukotuksissa. Aiemmin oli pari, tekijät jäi kiinni. Nyt kolme uutta tapausta, ei ole tietoa onko sama tekijä vai onko teko kopioitu kuten niille tahtoo käydä kun media levittää tietoa. Ymmärrettävissä on että maahanmuuttajien keskuudessa tämä aiheuttaa pelkoa. Rasisminvastainen toimikunta on perustettu nutta juuri keväällä oli lehdessä että mitään konkreettista hyötyä siitä ei ole ollut.
- Anonyymi00018
Tuskin o n mittään pelkkää satuilua.
- Anonyymi00019
Toivottavasti leviää maailmalla tiedoksi ja mahdollisimman moni jättää Suomeen tulemisen väliin....
- Anonyymi00020
Sana on jo kiirinyt hallituksen kiristäessä maassaolon ehtoja.
Tänne töihin tuleva tuntee itsensä kierrätysjätteeksi,
joka heitetään ulos, kun se ei enää alistu työnantajan hyväksikäytettäväksi.
Meidän rasistiseen Persulandiaan ei kukaan enää tule jos vain on joku muu paikka.
Eihän täällä syrjäisessä pimeässä ja kylmässä tuppukylässä ole mitään tulevaisuuden mahdollisuuksia rasistien uhrina. - Anonyymi00021
Anonyymi00020 kirjoitti:
Sana on jo kiirinyt hallituksen kiristäessä maassaolon ehtoja.
Tänne töihin tuleva tuntee itsensä kierrätysjätteeksi,
joka heitetään ulos, kun se ei enää alistu työnantajan hyväksikäytettäväksi.
Meidän rasistiseen Persulandiaan ei kukaan enää tule jos vain on joku muu paikka.
Eihän täällä syrjäisessä pimeässä ja kylmässä tuppukylässä ole mitään tulevaisuuden mahdollisuuksia rasistien uhrina.Työsuojelusivustolta: Työntekijä, joka ei ole Suomen kansalainen, on ulkomainen työntekijä. Työnantajan pitää varmistaa ulkomaisen työntekijän työnteko-oikeus Suomessa ja säilyttää tätä tietoa työpaikalla. Ulkomaisen työntekijän työsuhteessa tulee noudattaa vähintään suomalaisia työsuhteen minimiehtoja.
Kuinka sitten ulkomaalainen työntekijä päätyy Suomeen. onko hänelle lähtömaassaan syötetty pajunköyttä jonkun välikäden kautta. Vai meneekö suomalainen työnantaja vaikkapa Aasiaan ja hakee sieltä lentokoneellisen työntekijöitä?
Isommilla rakennuksilla ja muilla työmailla alihankkijat monesti käyttävät hyväksi työntekijoitään.
- Anonyymi00022
Epäkuranttia ainesta on pesiytynyt huolestuttavasti kauniiseen maahamme.
Jotain tarttis tehdä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2011631
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?581051Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän140954- 85922
- 61916
Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,11810Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t268795Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?
"Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol75745Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk61732Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä342721