Luoda uusia seksuaalisuuden muotoja niin paljon kuinka harry potter fantasia antaa myöten tai niin paljon kuin aivosoluja riittää.
Oletetaan, että entinen tunnettu seksuaalisuuden lajitelta on tänään muuttunut rajalliseksi kun on väsätty kasa uusia seksuaalisuuden tasoja.
Ehkä tasot ovat vielä ohuita koska ovat uusia, ehkä osa ei jää voimaan ja häviää kun aika syö niitä pois, mutta osa voi jäädä.
Edelleen epäselvää, että onko yhtään mitään uutta seksuaalivähemmistöissä entiseen verrattuna?
Mitä tänään on sellaista, mitä ei ollut ennen vuosituhansia sitten?
Jos on pääseksuaalisuuden muotoja ja 2000 luvun niistä keitettyjä uusia sekoituksia.
Uskalletaanko tänään sekoittaa ohuita seoksia, jos ennen niihin ei riittänyt sanoja, voimaa, aikaa, rahaa?
Onko pride liitettävissä urbanisaatioon, jolloin isoimmassa asutuskeskuksessa on isoin pride?
Subjektiivinen pride voi väittää, että jokaisella ihmisellä on oma seksuaalisuutensa.
Sitten joku yleinen seksuaalisuus voi tiivistää kolmeen päälajiin.
Tilannekohtainen seksuaalisuus voi liittää kulttuurin laitteisiin, tuotteisiin ja niiden käyttöön.
Osa painotuksista voi liittyä säähän kuten aavikko tai talvi.
Väliin tuttu ikä, rotu, sukupuoli ja yhteiskunta asema.
Jos pride vasta alkoi, silloin sivistyksen tietoisuus saapuu myöhemmin.
Ainakin priden kohdalla voi jäädä kielletty ulottuvuus, että nopean avoimuuden jälkeen voi iskeä kieltäminen. Jos se olisi juuri seksuaalisuuden ominaisuutta, että se kääntää nopeasti olemustaan tai on vaarassa tulla kielletyksi. Kuka silloin nauttii sellaisessa aikataulussa, jossa nussitaan 15 minuuttia ja jäljelle jäännessä 10 vuodessa eletään ilman.
Naisten osalta ei voi sanoa vielä, että naiset hyötyisivät pridestä.
Huoruus on heillä kivittynyt, että heillä tänään on vakaumuksensa, joka antaa heille täyden oikeuden olla välittämättä miehistä, aviomiehistä, poikalapsista, lasten isistä, omista isistään, vaareistaan.
Kyllä huomattu myös, että jotkut lesbot tulevat huorittuaan toisiin ajatuksiin, jonnekin päin normaalia perhesuhdetta.
Jos pride laajentaa seksuaalista sivistystä, en ymmärrä millä tavoin
2
<50
Vastaukset 2
- Anonyymi00001
PRIDEN AIKANA EI AINAKAAN PILLUA SAA TAVALLISTA ENEMMÄN
tältä osin ei voi sanoa, että pride olisi hyödyllinen tapahtuma
mutta jos homot tulevat päälle, silloin priden on jopa vahingollinen tapahtuma - Anonyymi00002
Tämä pride-porukka on todellisia sekopäitä. Kuitenkin biologia sanoo että sukupuoli on kaksi, mies ja nainen. Jos ihminen kuvittelee olevansa toista sukupuolta kuin oikeasti on tai jotain muuta niin sitten päässä on kytkentävirhe eli on mieleltään sairas.
setan puheenjohtaja vielä hyväksyy maalittamisen kun siinä kulkueessa maalitettiin lääkäreitä nimillä ja sitten tietysti kaikkien tuntema Veli-Matti Savinaisen tapaus missä pelaaja katsoi ettei näe tarpeelliseksi olla aatetta edistämässä niin heti tämä paskasakki aloitti maalittamisen kun eivät hyväksy sitä että joku voi ajatella asioista eri tavalla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä on totta mikä ei?
Onko juoru vai ei että nimeltä mainitsematon henkilö on tehnyt naiselle/naisille jotain joka on väärin?251905- 128875
Just saying
Mies joka antaa naiselle turvallisen olon, on seksikäs. Ei kieroja kikkoja ja haluaa olla vain sen yhden naisen mies.123657- 54598
Löytyikö syy miksi Martina on Muhiksen kanssa
Saipa naurut Gekkosen kuvasta, missä ovat ravintola Hookissa Immu fight night ottelun jälkeen, Muhoksella pullottaa hirv90565- 65541
Jos selviäisi että kaivattusi
Olisi savant asperger? Rakastaisitko vielä? Savant-lahjakkuus olisi kapea-alaista neroutta liittyen mekanisiin ja tilan88540- 42525
Päivän aivopieru Trumpilta
Trump julisti sodan hyttysiä vastaan. Myös punkit ovat Trumpin sodan kohteena. Eikö vieläkään USA:n kansa tajua tuon uko63503Jokin ei täsmää
Joskus yksi vuosiluku saa katsomaan koko tarinaa uudestaan. Löysin gradun. Matematiikka ei oikein täsmää siihen, mitä mi273494- 12487
Oliko Jani Halmeen aika jo tippua TTK:sta?
Jani Halme ja Claudia Ketonen joutuivat jättämään TTK:n. Halme ja Ketonen saivat viimeiseksi jäänestä tanssista, sambas26474Toivotko vielä viestiä
Minulta? En rohkene enää ottaa yhteyttä, kun varmasti jo uusia naisia elämässä. Nolaisin vain itseni.34463Jorma Uotinen läväytti härskin heiton - Paljastus uudesta TTK-romanssista?
Tuomari Jorma Uotisen linja on välillä hyvinkin rohkea TTK:ssa. Hän näpäytti Jaakko Parkkalille ja Kastanja Rauhalalle v9449Kuka kaipaa T m?
Kerro nainen kirjaimesi vaan... Haluan miettiä kuka tulee ekana mieleeni.. kuin kurkistus tunteiden meren pinnalle, jota32441Miksi jotku naiset on niin tyhmiä
Että elättelevät turhaa toivoa toisen kustannuksella. Onko ne kaikki kaappilesboja vai mikä niitä vaivaa? Sitten itketä51425- 58422
- 41416
S-ryhmän vastuullisuuden kaksoisstandardi
Vastuullisuuspuhe on helppoa. Vaikeampaa on selittää, miksi S-ryhmän omien merkkien tuotteita ja raaka-aineita hankitaan9407Jätä jo se puolisosi, mun kanssa kilpa-asetelma on tuhoisa.
Eikä hän tule sitä voittamaan. Myöskään missään vanhassa ei kannata roikkua, koska ei uskalla kohdata muutosta, hyvät as27406