Sinisellä yariksella? ajava woltkuski tai vastaava tappaa vielä jonkun ajotyylillänsä.Pari päivää sitten tuli täysiä stopmerkin takaa pysähtymättä risteyksen yli kun minä ja vastaan tulevalla kaistalla oleva auto oli just risteyksen kohdalla.Tämä sankari tuli kovaa vauhtia sivusta meidän välistä risteyksen yli.Tänään sama heppu keskellä kaupunkia vilkkaassa risteyksessä punasia päin puhettakaan hidastamisesta.Hyvä ettei käynny huonosti.
Vastaukset 13
- Anonyymi00001
Soiteen vain. Töihin.
- Anonyymi00002
Vievät ihmisille ruokaa jopa oman henkensä vaarantaen, He ovat todellisia arkipäivän sankareita Kokkolassa.
- Anonyymi00003
Pizzayariksella ajelevat tumman pigmentin omaavat. Ei ole ihmisten auto joten ajotavatkin ovat aavikolta peräisin
- Anonyymi00004
Eipä sitä ruokaa saisi kovinkaan helposti ilman näitä kuskeja...!
Sitä joutuisi itse menemään kauppaan ja hakemaan ruokaa...
Järkyttävä ajatus!- Anonyymi00005
Pizza ei ole ruokaa, vaan pelkkää lämmintä (puolipalanutta), jätöksillä täytettyä "leivänkyrsää", sano, hah hah haaa!!!... MOT
JK Ja kansa turpoaa, piereskelee ja voi pahoin... - Anonyymi00006
Anonyymi00005 kirjoitti:
Pizza ei ole ruokaa, vaan pelkkää lämmintä (puolipalanutta), jätöksillä täytettyä "leivänkyrsää", sano, hah hah haaa!!!... MOT
JK Ja kansa turpoaa, piereskelee ja voi pahoin...Taas nerokasta Ressua. Siinä on mies, joka puhuu asiat halki, pelkkää totuutta. Ja niin, että tyhmempikin sen tajuaa. Pizza on roskaruokaa.
- Anonyymi00007
Anonyymi00005 kirjoitti:
Pizza ei ole ruokaa, vaan pelkkää lämmintä (puolipalanutta), jätöksillä täytettyä "leivänkyrsää", sano, hah hah haaa!!!... MOT
JK Ja kansa turpoaa, piereskelee ja voi pahoin...Mielipidehän se on tuokin. Tosin mitään ruoanlaitosta ymmärtämättömänä olet jäävi tekemään mitään analyysia pizzasta. Saat ihan rauhassa vetää sitä HK sinistä jota ulkomuodostasi päätellen on kulunut enemmän kuin riittävästi.
- Anonyymi00008
Anonyymi00005 kirjoitti:
Pizza ei ole ruokaa, vaan pelkkää lämmintä (puolipalanutta), jätöksillä täytettyä "leivänkyrsää", sano, hah hah haaa!!!... MOT
JK Ja kansa turpoaa, piereskelee ja voi pahoin...tuskin sitä laihtuu syömällä läskisoosia ja karjalan piirakkaa munavoilla.
makaronilaatikkossa täsmälleen samat ainesosat kuin Pizzassa, mutta eri muodossa.
riippuu määrästä. terveisin pizzaa syövä ja bmi 19. toisin kuin sinun kuulemma taitaa hk blåå maistia
- Anonyymi00009
Sama, vaarallinen ajotapa näyttää olevan muillakin Wolt- kuskeilla. Poliisit voisivat puutua tähän ja tarkistaa onko näillä edes ajokorttia ja ovatko autot liikennekelåoisia.
- Anonyymi00010
Ressu on myös erinomainen kokki, ruoanlaittaja. Keitot, kala-, savustetut, ja riistan paistiruoat ovat bravuurinumeroita. Onhan Ressu rakantanut takapihalleen kylmäsavustamon, joka on täysin uniikki. Vastaavaa ei löydy koko maapallolta. Toki savustamossa voi tehdä lämminruokia, grillata, paistaa lättyjä yms jne:
Keitetty hirvenkieli, Metsästäjän hirvipaisti (peurapaisti, jääpaisti ym) oman reseptin mukaan, ovat maailmanluokkaa. Jopa Ressun Saksalainen siskonmies; Deutsher Kiriminalpolizist sagte: "Rejo ist sehr Gut Koch und Grillmeister". MOT - Anonyymi00011
Anonyymi00010 kirjoitti:
Ressu on myös erinomainen kokki, ruoanlaittaja. Keitot, kala-, savustetut, ja riistan paistiruoat ovat bravuurinumeroita. Onhan Ressu rakantanut takapihalleen kylmäsavustamon, joka on täysin uniikki. Vastaavaa ei löydy koko maapallolta. Toki savustamossa voi tehdä lämminruokia, grillata, paistaa lättyjä yms jne:
Keitetty hirvenkieli, Metsästäjän hirvipaisti (peurapaisti, jääpaisti ym) oman reseptin mukaan, ovat maailmanluokkaa. Jopa Ressun Saksalainen siskonmies; Deutsher Kiriminalpolizist sagte: "Rejo ist sehr Gut Koch und Grillmeister". MOTKova poika valehtelemaan, aina ollut. Siellä yksinäisenä mitään hääviä laittele. Enimmät homepilkut käntystä rapsii ja sitä rataa. Vanhusateriointia.
- Anonyymi00012
Anonyymi00011 kirjoitti:
Kova poika valehtelemaan, aina ollut. Siellä yksinäisenä mitään hääviä laittele. Enimmät homepilkut käntystä rapsii ja sitä rataa. Vanhusateriointia.
Kyse tosiaan oli taas aivan jostain muusta, kuin siitä höppänästä narsistista.
- Anonyymi00013
Metsästys loppui 2012 aseiden takavarikointiin ja sakkoihin laittomasta uhkailusta naapuria kohtaan. Vanhassa hiiligrillissä kesäisin roskia polttaa ja makkaraa grillaa. Terveisin naapuri.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 961224
Poutalan onnettomuus
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/ministeri-mika-poutala-vakavassa-onnettomuudessa/9375980 Kumma kun jutussa ei manit98975- 60836
Missä on Sofia Virta? Loistaa poissaolollaan Erikoisjoukot uudelta kaudelta
Vihreiden puheenjohtaja, kansanedustaja Sofia Virta pääsi otsikoihin, kun tieto hänen osallistumisestaan Erikoisjoukot-k35821Olen pahoillani
Olen mokannut pahasti ja pilannut sinun ja monen muun ihmisen maineen. Anteeksi. Muutan toiselle paikkakunnalle. Hyvästi52817Onko sinulla vihan tunteita
Minua kohtaan? Haluatko kostaa jotakin tai tehdä pahaa? Voit tähän sanoa ihan luottamuksella.126780- 3738
- 60606
Naisen kimppuun lenkkipolulla
Poliisin tietojen mukaan noin 30–40 vuotias ulkomaalaistaustaisen näköinen mies kävi naisen kimppuun yllättäen Rentukant41518Ei ole siitä kiinni
Että en tykkäisi. Tykkään liikaa, mutta se on epäsopivaa. Hirveää kidutusta ruokkia tunnetta täällä, jos todellisuudessa33506