https://youtu.be/0hwixuMm83Q?si=NhAjuxp3pZmowTIV
M-podi: Haluan olla taas nainen
Podijakso antaa äänen detransitioituneille naisille, niille joita transyhteisö pyrkii hiljentämään ja vähättelemään.
Ihminen kasvaa toksisista yhteisöistä ja ideologioista ulos, detranssien määrä kasvaa, nuoret naiset ymmärtävät oikeat ongelmansa ja naisvihansa. Traumat saavat ihmisen haksahtamaan erikoisiin teorioihin ja uskomuksiin vailla tieteellistä todistusta. Valehtelu ja itsepetos, transidentiteetti, syö mielenterveyttä. Soppa on valmis.
Tubesuositus: M-podi
Anonyymi-ap
2
95
Vastaukset 2
- Anonyymi00001
Yleisesti ottaen naiset ovat naurettavia rintoineen. Ollaan sovittelemassa kaiken maailman epäkäytännöllisiä viritelmiä. Sitten ollaan selittelemässä, etteivät ajattele muka ollenkaan, että mitä on olla nainen? Rinnat menettäneenä kokevat kuitenkin niin, että koko naiseus on viety. Ristiriitaista?!
- Anonyymi00002
Tässä on todella hyvä tietopaketti kyseisestä asiasta. Hämmästyttävän hyvin on sisäistänyt asiat. Todellakin. Tubesta: v=CS9y8m8F_BY
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 128797
- 81706
- 56688
- 46593
Mitä luulet
Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?40577- 60552
Vielä hyvinvointitalosta
Suurin osa pyhäjärvisistä on sivistynyttä fiksua porukkaa ja on täysin hankkeen kannalla. Nyt vain pieni äänekäs joukko71526Luule ja ajattele minusta
mitä tykkäät nainen, olet ajat sitten antanut itsestäsi ihan omanlaisen kuvan.. 😅44517- 26491
- 53473