Rakas ihana kissani on kipeä. Hän on vajaa 2 vuotias. Aamulla huomasin että silmissä oli jotenkin utuinen ja välinpitämätön katse.
Otin kissan syliin, ei kehrää, ei mitään. Menee vaan takaisin kerälle nopeasti.
Kaikista masentavinta on että kissa on tuossa jamassa tähän aikaan aamusta eli kello 10 ja yksikään porin eläinlääkäreistä ei vastaanota meitä ennen kello puolta kolmea iltapäivällä.
Jos kissani menehtyisi sitä ennen, tuntisin olon aika epäreiluksi.
kissa on kipeä
9
1157
Vastaukset
- :(..
hmm. mikähän kissallasi mahtaa olla? saako se liikkua ulkona vapaasti? tässä tapauksessa se on voinut jäädä vaikka auton alle tai jotain, vaikka mitään varmaa ulkoista merkkiä ei näkyisikään. seuraa nyt kissasi vointia ja ole sen seurana. hyvä nyt että kuitenkin aika pian pääset lääkärille...kerrothan miten kävi!
- Senni*_
Toivottavasti kissa paranee :)
- kisun omistaja
Senni*_ kirjoitti:
Toivottavasti kissa paranee :)
Kissa sai antibiootti kuurin koska sillä oli todella korkea kuume, jokin tulehdus tila... lääkäri ei osannu sanoa tarkemmin.
Nyt se on jo käynyt tänään syömässä! :) - Hurtta
kisun omistaja kirjoitti:
Kissa sai antibiootti kuurin koska sillä oli todella korkea kuume, jokin tulehdus tila... lääkäri ei osannu sanoa tarkemmin.
Nyt se on jo käynyt tänään syömässä! :)että kisusi parantuu!
Tuohan on jo selvä merkki paremmasta voinnista kun käy syömässä.
Pikaista paranemista sinne päin! - sip-su
kisun omistaja kirjoitti:
Kissa sai antibiootti kuurin koska sillä oli todella korkea kuume, jokin tulehdus tila... lääkäri ei osannu sanoa tarkemmin.
Nyt se on jo käynyt tänään syömässä! :)Höh, miten se tulehdus todettiin? Otettiinko virtsanäyte ja verikoe? Kyllähän se pitää selvittää missä on tulehdus, lääkitys ja ruokavalio pitää sitten erikoistaa sen mukaan. Ennen antibioottikuurin loppua pitäisi tarkastaa, että tulehdus on ohi, ettei lääkitystä keskeytetä turhaan, jos tarvetta on.
- ammukatti
Tapa kattisi ammu se
- suksihiiteen
Näkee, että älykääpiöt on niitä julmia kissavihaajia! Ei sen vertaa järkeä, että älyäisi viestin tulleen jo 2005!!
- anteeksi36
Päinvastoin rakastan kissoja minulla on oma kissa minulla ei ole mitään syytä vihata kissoja halusin vain että joku kiinnittäisi tällä palstalla huomiota kirjoitukseeni jota on kommentoitu 0 kertaa vaikka tilanteeni kissani kanssa on hyvin epätoivoinen ps en halunnut olla ilkeä
- anteeksipyyntö
Hei oikeasti anteeksi olen pahoillani toivottavasti kissallasi menee hyvin en toivo sille mitään pahaa olen vaan niin kyllästynyt siihen että kukaan ei ole huomannut kirjoitustani
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3884385Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1483759KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti1032725Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku92441Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei172264Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit162012Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1511932Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja181868- 1201836
Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241419