minun mielestäni.
Ei ainankaan Yölintu,vaan Souvarit
Ei ainankaan Yölintu,vaan Souvarit
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
NeljänSuora, hyvänä kakkosen Öiset Kitarat!
Vikingarna!!!!!!!
Taikakuu ja NeljänSuora ovat hyviä bändejä. Molempien bändien jäsenet myös tulevat tauoilla juttelemaan. Se on isoa plussaa!
Minun mielestäni ehdoton ykkönen on Markus Törmälä & FBI-beat!!!
Pojat soittavat iloisesti menevää tanssimusiikkia laidasta laitaan, unohtamatta näitä nykyisin vaadittavia erikoisuuksiakaan (masurkka yms). Myös toiveet otetaan huomioon. Ja keikoilla näkee, että myös soittajilla on hauskaa, eikä työ ole heitä vielä tympäännyttänyt!
Nämä pojat myös tulevat tauoilla yleisön joukkoon juttelemaan, eivätkä piiloudu takahuoneeseen - osa heistä jopa tanssii!
Tänä kesänä olen käynyt kolmesti poikia katsomassa/kuuntelemassa, ja aina on meno yhtä mukaansatempaavaa. Jokaisella kerralla on vastaan sattunut tanssittajia, jotka ovat ensimmäistä kertaa ko. yhtyettä katsomassa ja kaikilta olen kuullut vain positiivista palautetta!!!
Onhan niitä hyviä monta,mutta mun mielestä paras on Myrskylyhty.Taikakuu myös.