Nyt on Porvoossa rakennusvalvonnassa päällikkö, mennyt idiotismissa niin pitkälle, että on määrännyt kerrostalolle/taloille, ei ole tiedossa kuinka monelle, parvekkeen käyttökiellon. Ja vain sillä kestämättömällä perusteella, että Helsingissä muuan aika takaperin , joku putosi parvekkeelta maahan.
Siinä se hento vahvistuu kun ravaa ympäri kaupunkia idiootti kieltoa valvomassa, jota tuskin kukaan , ainakaan täysjärkinen, edes harkitsee noudattavansa .
Heti huomenna on meillä parvekelasien pesupäivä.
Parvekkeen käyttökielto
2
<50
Vastaukset 2
- Anonyymi00001
Noh, sinä et ainaskaan kuulu niihin täysjärkisiin🤣
Mutta, toki parvekkeelle saat mennä, OMALLAVASTUULLA.
Kun, asiasta on tieto annettu, vastuu siirtyy asukkaalle, miten haluaa asian ottaa.🤔
Joten, senkus menet, mitä se muita kiinnostaa.🤭- Anonyymi00002
Tietysti kieltoa noudatan, kun olen sinusta poiketen se täysjärkinen.
Tuota omalla vastuulla, kiellettyyn paikkaan menemistä ei missään sallita, ei edes käyttökiellossa olevalle parvekkeelle menemistä.
Vastuu rakennuksen turvallisuudesta on omistajalla(taloyhtiöllä) eikä se siirry, ei edes sinun kuvittelulla asukkaan vastuulle.
Ja kyllä se kiellon rikkominen alkaa siinä vaiheessa myös muita kiinnostamaan, kun viranomainen mätkäisee kiellon rikkomisesta taloyhtiölle mojovan sakon.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL
Martina on kasvattanut fiksun tyttären.373866- 101850
- 78652
- 50635
Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta
Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei156616- 65615
Mä olen tosi
Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui38599- 30576
- 59576
Omituiset kuntayhtymän vieraat festareilla
Mitähän Pekka Iivari teki kuntayhtymän vieraana festareilla? Harvemmin tällaiset tilaisuudet ovat ns. avec- tyyppisiä ei48557