siltauksesta

Eioutietoo

Tervehdys!
Kaipaisin apua elektroniikasta jotain tietäviltä. Olen kasaamassa pikku stereovahvistinta jonka tilasin kouluelektroniikalta, nro. 040, jossa on on philipsin TDA1517 vahvistinpiiri. Tarttis saada selville, että voiko sen systeemin laittaa siltakytkentään niin, että kaikki teho tulisi yhdestä kajarista, vai onko se täysin mahdotonta. Myyjältä ei oikeen saanu kunnon vastausta. Olisin kovin kiitollinen, jos joku osaisi auttaa! :)

4

1282

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • elektroniikka asentaja

      paha kysymys,kun ei tiedä/näe kuvia kuinka vahvistin piiri on rakennettu. Helpompi homma jos tunnet jonkun alan kaverin ja voisit esittää kysymyksen kuvien ja/tai rakennus sarjan kanssa...

      • eioutietoo

        Ei oo valitettavasti sellasia tuttuja, mut mulla on kaikki kaaviot siitä sarjasta. Voisin lähettää paluupostissa, jos mailaat merkiksi tyhjän: [email protected]. Jos ei olisi hirveästi vaivaa vilkasta niitä, niin olisin kovin kiitollinen!


      • eioutietoo
        eioutietoo kirjoitti:

        Ei oo valitettavasti sellasia tuttuja, mut mulla on kaikki kaaviot siitä sarjasta. Voisin lähettää paluupostissa, jos mailaat merkiksi tyhjän: [email protected]. Jos ei olisi hirveästi vaivaa vilkasta niitä, niin olisin kovin kiitollinen!

        typo: siis jippii.fi


      • eioutietoo kirjoitti:

        typo: siis jippii.fi

        Kyselit tuossa TDA1517 audiopiirin siltausta.
        Kytke jompikumpi inputeista (nasta 1 tai 2)kondensaattorilla maihin ja homma toimii. Et tarvitse senjälkeen nastoissa 4 ja 6 lähtökonkkia vaan kytket kaiuttimen suoraan nastoihin 4 ja 6.
        Tulokonkat ainakin itselläni olevassa kuvassa ovat 220 nF.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä Yllätti

      Kaivatussasi?
      Ikävä
      220
      2228
    2. Ei enää ulkoteltta ruokaa.

      Se oli sitten viimmeinen kerta kun tuonne teltalle menen.Laatu heikkenee joka vuosi ja annokset pienenee.Ei enää kiitos,
      Kuhmo
      52
      1322
    3. Jos sussa toisessa on yhtään miestä

      Ja kadut tekemisiäsi niin menet poliisin puheille, paljastat kaiken oman osuutesi ja kerrot mitä kaikkea se toinen on te
      Ikävä
      186
      1167
    4. Se katse...

      Täynnä rakkautta. Kunpa olisin tajunnut.
      Ikävä
      81
      996
    5. En ole hetkeen sinulle kirjoittanut nainen

      Vieläkin ajattelen sinua, jos voit uskoa. Tunteet minussa huutavat toivoa ja rakkautta, kun kylmä loogisuus taas pistää
      Ikävä
      56
      891
    6. 72
      832
    7. Muuttaisitko kaivattusi luokse

      heti asumaan? 🛒
      Ikävä
      100
      812
    8. Mitä eroavaisuuksia sinulla on

      kaivattusi kanssa? Esim. luonteessa. Haittaavatko erot vai ovatko vain rikkaus?
      Ikävä
      77
      747
    9. Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL

      Martina on kasvattanut fiksun tyttären.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      359
      739
    10. Onnettomuus

      Olivatko paikkakuntalaisia, jotka menehtyivät?
      Virrat
      40
      731
    Aihe