Äitini on vuosikymmeniä sitten värkännyt Kalevala-aiheisen ryijyn, jossa on muistaakseni joku iso lintu (kotka?). Äitini asuu 1000 km:n päässä, että en nyt juuri nyt voi nähdä hänen tekemäänsä ryijyä. Värit olivat synkät, ruskeaa ja harmaata.
Haluaisin itse tehdä samanlaisen. Tietääkö joku, voiko netin kautta tilata Suomesta tarvikkeita kyseiseen ryijyyn?
Jossain viikkolehdessä näin vuosia sitten valokuvan Martti Ahtisaaren lapsuudenkodista. Hänen kodissaan oli seinällä kyseinen ryijy.
Kalevala-aiheinen ryijy
Äiti idolina
5
3135
Vastaukset
- linkkaus
http://www.kasityonystavat.fi/
Heillä on joitakin ryijyjä itselläänkin myytävänä. - Äiti idolina
Kiitos, kävin jo!
- Haahkala
Minulla on tämä ryijy, jota itsekin sain vähän valmistaa lapsena keittiön pöydällä. Se tehtiin ommellen. On olemassa värikkäämpikin versio.
Ryijy on Neoviuksen ryijyjä, suunnittelija Á.W. Raitio ja se kulkee nimellä Kalevala-aiheinen - Ilman lintu- Anonyymi
Mitä se Ilman lintu tarkoittaa tai kuvaa,
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1271904
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi1001660Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy561246Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?521131Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M31988Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s47886Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm51883Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet42837Olet myös vähän ärsyttävä
Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.37820Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘56798