Etsitkö uusia työmahdollisuuksia? 👋 Tule **Kom hit! 2026 -rekrytointitapahtumaan** tapaamaan Pietarsaaren seudun työnantajia ja luomaan arvokkaita kontakteja!
📅 Keskiviikkona 22.7.2026 klo 13–17
📍 Campus Allegro, Kauppiaankatu 10, Pietarsaari
🎟️ Maksuton tapahtuma – tarjolla myös virvokkeita!
Tule tutustumaan alueen monipuolisiin uramahdollisuuksiin. Ehkä seuraava työpaikkasi löytyy juuri täältä!
👉 https://www.jakobstadsregionen.fi/kom-hit-2026/
Kom hit! Kom hem.
Kom hit tapahtuma!
6
104
Vastaukset 6
- Anonyymi00001
Saako sinne mennä /tulla /komma altistumaan rekrytoinnille vaikka ei ole vielä saanut Pörriäisestä B-todistusta päihde- ja mielenterveyden sairauksistaan ?
- Anonyymi00003
Hieno homma tälläiset tapahtumat sielä suunnataan selvästi jo parempaan tulevaisuuteen. itse tosin olen jo eläkkeellä mutta satun moisin jonkinlainen likimain puoli pietarsaarelainen jo toistakymmentä vuotta. Tämä voisi olla hyvä täky myös esim jollekulle pääkaupunkilaisellekin mutta tokkopa osaavat rikkoa kahleitaan ihan noin vain summittain? Itselleni vaikka olenkin jo eläkkeellä tämä Pietarsaari kaikkinensa on ollut mielenkiintoinen ja positiivinen kokemus yli puolenvuosisadan stadilaisuuden jälkeen. itseasiassa tänne on ollut jo vuosia kiva tulla kuin myös mennä takaisin ikiomaan pikku stadiimme Helsinkiin heh.
- Anonyymi00006
Varmaan olisi monelle työelämäosaajalle vielä käyttöä rekrymarkkinoilla jos vaan Suomessa kin ymmärrettäisiin tämän voimavaran arvo.
Nyt liian monet eläkeläiset jäävät turhautuneinakin kiertelemään kirpputoreja ja toreja vailla todellista päämäärää elämälleen.
Jotkut hakeutuvat jopa kunnallispolitiikkaan ja eriseuroihin parempaa maata rakentamaan ja menneisyyden vääryyksiä korjaamaan.
Mitä mieltä Heh olisi tällaisesta erikoistuneesta vuokratyöntekijöiden välittäjästä työvoimamarkkinoilla.
Vaikkapa koiranulkoilutusta pitkää työpäivää tekeville ruuhkavuosilaisille.
>>Suomessa ajatellaan, ettei eläkeläisistä ole mihinkään, sanoo vanhuksia vuokraava Esa Parikka
Seniorityövoimaa välittävät yritykset pärjäävät Ruotsissa, mutta tekevät Suomessa tappiota.
”Kyse on asenneongelmasta. Suomen yrityksissä ajatellaan, että ei eläkeläisistä ole mihinkään”, Esa Parikka sanoo.<<
ttps://www.hs.fi/suomi/art-2000012093246.html
- Anonyymi00007
Miksi pitäisi tarjota eläkeläisille töitä, se on pois nuorilta..heissä on se tulevaisuus ei eläkeläisissä.
- Anonyymi00008
Ja juurikin siksi kaikkien eläkeläisten kannattaisi mennä rekrytoitumaan Iloiseen JT seuraan.
Siellä nimittäin rekrytoidaan kaikki kiinnostuneet välittömästi vanhat opit ja todistukset päivittäen.
Raamattukoulussa sinut koulutetaan ainoaan oikeaan uskontoon ja ihan ilmaiseksi.
Elämässään harhaileva saa merkityksen ja päämäärän päiväänsä Iloisen JT seuran moninaisissa tuntitoimissa.
Juuri sinusta voi tulla se superrekrytoija joka pelastaa muita eläkeläisiä elämänsä eksytetystä harhailusta loppua odottamaan.
Mene sinne mene Yahwe-sedän tykö !
- Anonyymi00009
Komhit och korruptio knulla.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va802057Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä
Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai3661259Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?
Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu271115- 1411038
- 97814
Päälle hautaus?
Hautauksissa puhutaan päällehautauksista jos vaikka mies on kuollut ensin ja vaimo 20 vuotta myöhemmin! Todellisuudessa133799- 45727
- 62716
- 61676
Voisit nainen joskus vastata minulle
Ja antaa jotain itsestäsi. Pientä tunnistetta ja juttua itsestäsi ja meistä. Kannustan.63672