Porvoon SM-rallin reitti julkaistiin jo 4.6.2026, https://elinvoimakeskus.fi/documents/d/elinvoimakeskus/yleistiedoksianto_paatoksesta_porvoon_autopalvelu__smralli_uud58832026-pdf. Reitti on valitettavasti suuri pettymys, sillä ratamestarina on sama henkilö joka on vuosia suunnitellut RDT:lle Askolan Granit ja Hakevuori rallien tylsät reitit. Porvoon EK:t ovat pelkkää peltojen välissä kulkevaa suoraa peltosuoran perään. Olisi sentään ollut paikallaan että SM-tason ralliin suunnitellaan mielenkiintoiset ja vaihtelevat EK:t, mutta tällaisia tämä ratamestari ei näköjään kykene tekemään.
Vastaukset 4
- Anonyymi00001
mikäs siinä, sun pitää ihan itse ryhtyä tekemään niitä...vai paistaako katkeruus läpi- olet yrittänyt päästä tekemään, mutta sinua ei ole haluttu tehtävään...?
- Anonyymi00002
Jos reitti on suuri pettymys kaikesta valittavalle aloittajalle niin siitä voi vetää johtopäätöksen, että hän ei ole koskaan ollut mukana mitenkään järjestelemässä mitään. Näille perusvalittajille ei voi tehdä edes lautapeliä ilman valitusta.
- Anonyymi00003
aloittaja on joku perus toppahousu, joka yrittää täällä päteä haukkumalla reittiä, itse ei ole ikinä ollut tosiaankaan mitään tekemässä, ei ole ikinä ajanut metriäkään rallia tai istunut kyydissä...kuljettajat jotka ovat ajaneet, tai ajavat nykyään, eivät hauku reittiä, jonka joku on heille järjestänyt...sen verran kovan työn takana rallin järjestäminen on ja vaatii monen pyyteetöntä intoa, kuskit ovat jokaisesta ajomahdollisuudesta tyytyväisiä....mahdollinen kritiikki tulee silloin, kun olosuhteet pilaavat tiet, jolle taas reittimestari ei voi mitään, hyvin harvoin nykyisillä kuskimäärillä tiet yksinkertaisesti eivät kestä.
Aloittajan paikkakunnaltakin varmasti löytyy seuroja joiden kautta pääsee ralliin töihin, näkee mitä se vaatii. Iso hatunnosto kaikille talkoolaisille👍 - Anonyymi00004
aloittelijalle tiedoksi. mene itse tekemään, jos ei miellytä. tosi hyvä reitti on. saa vetää isoa kovaa. siis kaikille jotein. hyvä ratamestari. hattua päästä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2082072
Ei enää ulkoteltta ruokaa.
Se oli sitten viimmeinen kerta kun tuonne teltalle menen.Laatu heikkenee joka vuosi ja annokset pienenee.Ei enää kiitos,491237Jos sussa toisessa on yhtään miestä
Ja kadut tekemisiäsi niin menet poliisin puheille, paljastat kaiken oman osuutesi ja kerrot mitä kaikkea se toinen on te1851130- 81976
En ole hetkeen sinulle kirjoittanut nainen
Vieläkin ajattelen sinua, jos voit uskoa. Tunteet minussa huutavat toivoa ja rakkautta, kun kylmä loogisuus taas pistää56871- 71803
- 100792
Mitä eroavaisuuksia sinulla on
kaivattusi kanssa? Esim. luonteessa. Haittaavatko erot vai ovatko vain rikkaus?77737Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL
Martina on kasvattanut fiksun tyttären.348695- 33685