Kuntaan uusi virka

Anonyymi-ap

Kuntaan pitäisi perustaa uusi virka. Työnkuvaan kuuluisi suomi24 palstan päivystäminen ja tiedon välittäminen kunnanjohtajalle.

18

472

    Vastaukset 18

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Hyrynsalmelainen on keskimääräistä suomalaista typerämpi. Kuntalaisilla on oikeus hakea muutosta kunnan tekemiin päätöksiin. Hyrynsalmelainen kuitenkin vaatii muutoksia suomi24 sivustolla ja tulee vielä myöhemmin kysymään miksi kunta ei ole alkanut toimenpiteisiin.

      Ehtottomasti tämmönen virka tarvittaisiin jotta tämä kansan viisaus siirtyisi myös pääkallopaikalle.

      • Anonyymi00003

        Hyrynsalmi on pieni, uneliaiden eläkeläisten kunta. Vähät terävät ovat TÖISSÄ eikä heillä ole aikaa seurata päätöksiä saatika muodollisesti valittaa niistä. Päätösten valitusaika on valitettavan lyhyt.

        Soisi kunnan päättäjillä itsellään olevan sen verran selkärankaa ja älliä, ettei tarvitse luottaa kuntalaisten (valitusajan puitteissa tehtyihin) valituksiin, jotta moraalisesti epäilyttävät päätökset korjataan.


      • Anonyymi00004
        Anonyymi00003 kirjoitti:

        Hyrynsalmi on pieni, uneliaiden eläkeläisten kunta. Vähät terävät ovat TÖISSÄ eikä heillä ole aikaa seurata päätöksiä saatika muodollisesti valittaa niistä. Päätösten valitusaika on valitettavan lyhyt.

        Soisi kunnan päättäjillä itsellään olevan sen verran selkärankaa ja älliä, ettei tarvitse luottaa kuntalaisten (valitusajan puitteissa tehtyihin) valituksiin, jotta moraalisesti epäilyttävät päätökset korjataan.

        Eipä ole monta terävää. Yksi terävä riittää


    • Anonyymi00002

      Onhan siellä se Pekka varmaan niillä töin? vai joko on eläkkeellä?

      • Anonyymi00006

        Eipä ole juuri tapahtunut ja kuulut elinkeino elämässsä


      • Anonyymi00009

        Ja siel hakokylällä oleva kamerakeisari on oman onnesa huipull..


    • Anonyymi00005

      Kunnan terävä pää ja kaksnelonen eikö nuo ole samallaa älykkyys tasolla. Ei kummene uusilla viroilla.

      • Anonyymi00007

        Sanovat että Hyrynsalmen terävin kynä on sellainen jota on vähiten käytetty. Van tehtyjen päätösten perusteella kunnantalon kyniä ei ole alkujaan terotettu


    • Anonyymi00008

      Kahvia juovat

      • Anonyymi00010

        Juoko ne kahvia heinäkuussa. Eikö se ole kiinni. Vai onko siellä jokunen nukkumassa.


      • Anonyymi00011
        Anonyymi00010 kirjoitti:

        Juoko ne kahvia heinäkuussa. Eikö se ole kiinni. Vai onko siellä jokunen nukkumassa.

        Kyllä virastotalon väki juo kahvia heinäkuussakin mutta tekevät sen pääasiassa kotonaan eli kiinni on helvetin portit


      • Anonyymi00014
        Anonyymi00010 kirjoitti:

        Juoko ne kahvia heinäkuussa. Eikö se ole kiinni. Vai onko siellä jokunen nukkumassa.

        Virasto on suljettu yleisön asioinnilta heinäkuun. Se ei tarkoita etteikö siellä silti joku olisi töissä. Moni virka/toimihenkilö on työssä koko heinäkuun ja pitää toimistoa virastolla. Sinne ei vain yleisö pääse asioimasn silloin muutoin kuin ko. henkilölle soittamalla ja varaamalla tapaamisajan etukäteen.


    • Anonyymi00012

      Pitäisi perustaa netti-valvonta-komissaarin virka. Selvittäisi ensin ketkä tänne anonyymisti kirjoittavat ja sitten nöyryyttäisi julkisesti. Demokratiaan ei sovi päättäjien arvostelu

      • Anonyymi00013

        oho nyt tärppäs .

        Tais olla joku joka on ollu myrskyn silmäs. 🧐🧐👍


      • Anonyymi00015

        Sellaisia virkoja on jo. Etenkin Venäjällä niitä on runsaasti. Mutta toki on Suomessakin. Mutta Suomi24 yksi perusideoista on ollut alusta alkaen se että sinne voi kirjoittaa myös anonyymisti. Toki voi rekisteröityä ja käyttää omaa nimeään jos niin haluaa mutta ei ole pakko. Törkeimmät nimettömät kirjoitukset toki poistetaan ja siihen on ihan selvät säännöt olemassa jotka ovat kaikkien käyttäjien luettavissa. Nimettömänä mielipiteen/asian julkituominen on aina ollut mahdollista mediassa, ennen mm. lehtien yleisönosastoilla. Törkeyksiä ja loukkaavia henkilökohtaisuuksia tietenkin pitää karsia ja niiden julkaisuahan Suomi24 myöskin kontrolloi. Tuskin kunta olisi kiinnostunut kyseisestä tehtävästä koska se ei perustu mihinkään kunnan tehtäviä määrittelevään lakiin.


      • Anonyymi00017

        Ei kai sinule ole jo komisaari soitellu


    • Anonyymi00016

      Sama henkilö voisi käräyttää kaiken harmaan talouden toimijat.

      • Anonyymi00018

        Kettu kanalan vartijana eli ei tule tapahtumaan


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä Yllätti

      Kaivatussasi?
      Ikävä
      205
      2039
    2. Ei enää ulkoteltta ruokaa.

      Se oli sitten viimmeinen kerta kun tuonne teltalle menen.Laatu heikkenee joka vuosi ja annokset pienenee.Ei enää kiitos,
      Kuhmo
      48
      1196
    3. Jos sussa toisessa on yhtään miestä

      Ja kadut tekemisiäsi niin menet poliisin puheille, paljastat kaiken oman osuutesi ja kerrot mitä kaikkea se toinen on te
      Ikävä
      174
      1092
    4. Se katse...

      Täynnä rakkautta. Kunpa olisin tajunnut.
      Ikävä
      81
      976
    5. En ole hetkeen sinulle kirjoittanut nainen

      Vieläkin ajattelen sinua, jos voit uskoa. Tunteet minussa huutavat toivoa ja rakkautta, kun kylmä loogisuus taas pistää
      Ikävä
      56
      871
    6. Muuttaisitko kaivattusi luokse

      heti asumaan? 🛒
      Ikävä
      100
      782
    7. 70
      781
    8. Mitä eroavaisuuksia sinulla on

      kaivattusi kanssa? Esim. luonteessa. Haittaavatko erot vai ovatko vain rikkaus?
      Ikävä
      77
      737
    9. Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL

      Martina on kasvattanut fiksun tyttären.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      340
      678
    10. Onnettomuus

      Olivatko paikkakuntalaisia, jotka menehtyivät?
      Virrat
      26
      661
    Aihe