Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Paras tarina?

Mikä tällä palstalla olevista tarinoista on mielestäsi paras, ja miksi?
2316353
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat

HELVETTIIN KAIKEN MAAILMAN KYSELIJÄT !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Äänestä

:-(

Äänestä

Ylämaan nummilla on samaan aikaan hyvin kirjoitettu, hauska ja kiihottava tarina.

Äänestä
  • Harvinaista lukea sekä hauskaa että kiihottavaa juttua. Täyskymppi.

    Äänestä

Yksittäistä parasta on vaikea nimetä.

Jennyn tarinat on ihan omaa luokkaansa mutta harvinaista herkkua. Palstojen kaviaaria.

Liquid kirjoittaa aika paljon ja myös tosi hyvin. Laatua ja tuotteliaisuutta piisaa.

Äänestä
  • Jenny on omaa luokkaansa. Mitä Liquidin tarinaa suosittelisit? (Taitavat vanhimmat jo poistua Suomi24:n listoilta?)

    Äänestä

anoppi pyllistää nahkahousuissa,!!pete-pestiksen jutut.

Äänestä

Muistan joskus lukeneeni jostain kinkkupiiraasta...Tosi hyviä!

Äänestä

sellainen tarina missä pillu litisee, eikä keskitytä mihinkään epäolennaiseen! Eli parrua perseeseen ja melaa mekkoon!

Äänestä
  • Puhut asiaa veli hyvä! Siskot yhtykää asiaan! Ei mitään leperteyä vaan parru teidän löysään pilluun!

    Äänestä

  • todistaa! kirjoitti:

    Puhut asiaa veli hyvä! Siskot yhtykää asiaan! Ei mitään leperteyä vaan parru teidän löysään pilluun!

    Itselläsi on löysä.

    Äänestä

Minulle on jäänyt mieleen tarina, joka kertoi Rohanin neidoista Örkkien kynsissä. Tarina ilmestyi tälle palstalle (vai olikohan se kinky) joskus pari vuotta sitten, kun Taru sormusten herrasta-buumi oli kovimmillaan.

Jos joku tietää missä sen voi lukea, niin ilmoitelkoon tänne.

Joku mainitsi "Jennyn" ja "Liquidin" tuossa aiemmin. Olen asiasta samaa mieltä, molemmat osaavat kirjoittaa mielenkiintoisia tarinoita mukaansatempaavasti.

Äänestä

Osaako joku suositella jotain Liquidin tarinaa?

Äänestä
  • "Sonjan kanssa saunassa" on ykkönen. Porontaljajutuista nyt sitten voi olla montaa mieltä.

    Äänestä

  • Minttua ja mesimarjaa.

    Äänestä

Ehkä hieman itsekästä avoimesti mainostaa omaa tuotostaan, mutta mielestäni novellini "Kesän henkäys" on yksi aliarvostetuimmista novelleista tällä palstalla. Se on ristiriitaisuudessaan ehkä rajoja rikkova. Se on herkkä kuvaus kahdesta ihmisestä, en osaa sanoa muutakaan... Novellini puhukoon puolestaan.

Äänestä
  • Kuka urpo kehtaa kehua omia juttujaan ???

    Kävin kurkkaamassa, eikä se mainos kovinkaan hääppöiseltä tuntunut.

    Surkea

    Äänestä

Liquidin "Hakkapeliitan kaksihaarainen" ja "Kaksihaaraista kahdelle" (molemmat Kinky-puolella) kirvoittivat naurun ja muutakin. Liquid on todella vanhan tarinankertojaperinteen jäljillä.

Äänestä
  • Totta. Niissä kahdessa Liquid toteuttaa mestarillisella tavalla tarinankerrontaa, jollaista romaanikirjallisuudessa esim. Waltari harjoitti. Mikael Karvajalka tulee ensimmäisenä mieleen, mutta muitakin on.

    Loistavin yksityiskohta olivat tarinoissa esiintyvät saksankieliset lauseet. Sellaiset ovat periaatteessa vanhanajan korkeakirjallista perintöä, minkä avulla kirjoittaja haluaa tuoda tavallisillekin lukijoille konkreettisesti esiin sen, että tarinassa ollaan lukijalle vieraan kulttuurin parissa. Mutta sisällöltään Liquidin tarinoiden saksankieliset fraasit olivat suoraan 1970-luvun pornofilmeistä. Se vastakohta, joka takuulla oli tarkoituksellisesti luotu ns. pääsiäismuna, sai ainakin minut nauramaan katketakseni.

    Parissakin aikaisemmassa kommentissa on sanottu, että Liquid ja Jenny ovat tämän palstan tähdet. Liquidin action-jutut ehkä kolahtavat paremmin meihin karvaisiin äijiin. Jenny kirjoittaa kaunista ja herkkää ehkä enemmän naisyleisölle, mutta hänen tarinansa ovat toisella tavalla nautittavia.

    Äänestä

  • Kunhan noi tarinat pysyisi todenmukaisuuksissa. Ei nappaa tarinat, missä kerrotaan F-kuppikoon naisista. Todentuntuiset on parempia. Samoin Liquidin Kibbutzi tarinat on perseestä.

    Minttua ja mesimarjaa tyyliset on parhaita.

    Äänestä

Mää oon hyvä.
T:Jean d'Ash

Äänestä

Suosikkini on "Seksiä ulkona" -palstan "Minttua ja mesimarjaa". Pitkä ja hyvin kehittyvä juttu. Vaikka kiihottavampi ehkä jos teltassa olisi ollut kaksi miestä...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


LukijaGallup kirjoitti:

Mikä tällä palstalla olevista tarinoista on mielestäsi paras, ja miksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu