Oppipojat suunnitelleet ikkunoita heillä.
Tuli taloyhtiöön ikkunoiden uusinta. Ja tulos on naurettava.
Tuuletusikkunoita ei voi pitää auki jos vähääkään sataa koska kaikki vesi tule sisälle. Osaamattomuudesta vaiko tyhmyydestä kysymys?
Tiivin ikkunat huonoja - valitkaa toinen valmistaja
4
<50
Vastaukset 4
- Anonyymi00001
Samat kokemukset. Ikkunoissa hataratekoiset muoviset hyttysverkot jotka repeilee ja rispaantuu isoiksi rei iksi. Ja verkot pitäisi vielä irrottaa talviajaksi! Takuukorjauksia luvataan mutta mitää ei tapahdu takuuajan voimassaoloaikana.
Ei hyvä. - Anonyymi00002
> Tuuletusikkunoita ei voi pitää auki jos vähääkään sataa koska kaikki vesi tule sisälle. Osaamattomuudesta vaiko tyhmyydestä kysymys?
Ilmiselvästi. Et käsitä, ettei kerrostalossa ole niin pitkiä räystäitä, että ikkunoita voisi sateella pitää auki. Siis ainakaan normaaleita tuuletusikkunoita. Syystä että ihan olematonkin tuulenvire riittää painamaan vettä sisälle.
Sitten EHKÄ, ihan tyynellä säällä, jos kyseessä onkin alareunastaan saranoitu malli.- Anonyymi00003
Älä puhu höpöjä.
Meillä ainakin on kerrostalon tuuletusikkunoissa sellainen kourusysteemi, että pitäisi puhaltaa tosi kovasti alhaalta ylöspäin että vesi tulisi sisään.
Kuin J-kirjain tai L nurinpäin: ɾ , ˥ - Anonyymi00004
Anonyymi00003 kirjoitti:
Älä puhu höpöjä.
Meillä ainakin on kerrostalon tuuletusikkunoissa sellainen kourusysteemi, että pitäisi puhaltaa tosi kovasti alhaalta ylöspäin että vesi tulisi sisään.
Kuin J-kirjain tai L nurinpäin: ɾ , ˥Ainoa oikea asunnon tuuletusritiläksi soveltuva rakenne kuvan mukainen alumiinisäleikkö missä ylhäältä valuva vesi ei pääse sisätiloihin. Vaikka kuvan ritilät eivät olekaan ikkunoihin soveluvaa mallia niin rakenteen idea selviää kuvasta:
https://www.google.com/search?client=ubuntu-sn&hs=IPb&sca_esv=1b93c7d8b3710a2a&channel=fs&q=Motonet+tuuletusritilä&sa=X&ved=2ahUKEwje0PeaqOaVAxW2ORAIHZ-AOhoQ1QJ6BAgtEAE&biw=1064&bih=580&dpr=2.4
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1041243
Salaisuudet paljastuu
Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku94868Poliisi pamputti Variskankaalla
Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella31784- 66693
Karita Tykkä mennyt kihloihin.
Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.93626- 32605
S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan
S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist16574- 18558
Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa
Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta43523- 10466