Miten saan Windowssin valmiustilaan Käynnistä-sammuta tavalla. Ennen minulla oli siellä semmonen valinta homma jossa luki että valmiustila, mutta enää siellä on vaan: sammuta, käynnistä uudelleen ja käynnistä uudelleen MS DOS-tilassa.
Miten sinne saa sen valmiustila-valinnan?
:)
Miten sinne saa sen valmiustila-valinnan?
:)
Vastaukset 5
Vanhimmat
virransäästöasetuksista
Olen koittanut, mutta siellä ei ole ratkaisua ongelmaan. Tuleeko se jossakin windowssin päivityksen mukana? tilanne on se että asensin wintoosan kokonaan uudellleen tyhjälle pöydälle.
eikös tuo optio tullu jonkin tietyn windowsin mukana? en ole varma itsellä ainakin ME;ssä ratkaisu sen katoamiseen löytyi virranhallinnan asetuksista siellä oli jossain siellä että sen saa takaisin päälle.
..muistaakseni. Ainakin siinä se on, saattaa tietenkin olla aikaisemmassakin 98:ssa, mutta ei se 95:ssä ainakaan vielä ollut.. muistaakseni.
Mahtaisikohan se tulla Ohjauspaneelista, kohdasta Virranhallinta.
Siellä se Virrankäyttömalli.. mulla on ainakin valittuna "Aina päällä". Onko se sitten tuo, en mene sanomaan mutta ainahan sitä voi koittaa..
Rämpytä delete nappia kun käynnistät tietokoneen......