Tuli puhelu

Sain soiton.
Englannin kielellä.
Asia jotenkin näin:

Olen poliisi.
Meillä on syytä epäillä väärinkäytöstä pankkitilillänne.
Voisitteko antaa pankkitilinne numeron.

No, en antanut. Asia ei edennyt, puhelu loppui.
2<50
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Joku aika sitten tuollaisen puhelun oli saanut yksi poliisikin.

Hän oli sanonut soittajalle, että hän kirjautuu pankkiin sormenjälki tunnisteella. Hän oli myös sanonut, että hän on ammatiltaan poliisi.

Puhelu oli loppunut siihen.

Äänestä

ME OLEMME KAIKKI POLIISEJA TOISET VAAN HUONOMPIA MITÄ TOISTE ....
MINUN POLIISI TESTISTÄ LÄPIPÄÄSY OLISI POLIISEILLE MELKEIN MAHDOTONTA,,,

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Sain soiton.
Englannin kielellä.
Asia jotenkin näin:

Olen poliisi.
Meillä on syytä epäillä väärinkäytöstä pankkitilillänne.
Voisitteko antaa pankkitilinne numeron.

No, en antanut. Asia ei edennyt, puhelu loppui.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu