Vantaalla rakensivat oravanhyppytolppia männynrungoista, kustannu 11000€/kpl. Kokonaiskustannus satoja tuhansi euroja.
Kuinkahan paljon Jyväskylän oravatolpat, (variksien päivystyspuut), tulivat maksamaan? Vaikeaahan oravan olisikin liitää ylämäkeen!
Oravatolpat maailmanperintökohteeksi
Anonyymi-ap
2
<50
Vastaukset 2
- Anonyymi00002
Typeryyteen ja turhuuteen on aina rahaa. Erityisesti siihen typeryyteen, että yritetään pysäyttää luonnon väistämätön muuttuminen, oli muutoksen syy sitten mikä tahansa.
- Anonyymi00004
Onkohan kukaan yliopiston eläintieteen dosentti tutkinut kuinka monta hyppyä vuorokaudessa liitokurre suorittaa. Kai siihen kattavan apurahan saisi, ennen kuin Rydman tukkii rahahanat.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1132396Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???371433Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha640986- 106983
- 71962
- 97868
- 48865
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76700- 70696
Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik31686