Kalliiksi tulee ihmisen elo ja kuoleman jälkeekin haudan hallinnointi maksaa..
Kallista tuo kuoleminen
Anonyymi-ap
11362
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Köyhälle on maan sisässä oleminenkin liian kallista.
Maan sisässä olija on varaton, orpon hallitus maksattaa suomalais vainajien kuolin pesillä hautamaksuja korotuksineen, jotta saadaan enemmän aseita ja ammuksia venäläisten tappamiseksi
No silloinhan menevät hyvään tarkoitukseen....
Hyvään tarkotukseen ne sitten menevät
Suomen venäläiset maksavat myös sukulaistensa eliminoimisesta näin ollen..
Sekin hyvä homma
Minä olen varautunut omat hautajaiset kustantamaan..
Minä olen ajatellut kuolla toisten piikkiin niinku oon elänytkin toisten piikkiin.
Niinhän nuo näkyy jotkut elävän..
Kirkollisveroja maksetaan ensin vuosikaudet. Sitten loppusuoralla vedetään vielä maksut tappiin, jotka juoksee kuoleman jälkeenkin. Joku kohtuus pitäisi olla tässäkin.
Ei se kuoleminen maksa.Vaan sen jälkeiset toimet vainajan jälkeen.Nykyään tuhkaus on yleistynyt.Ei ole tuhkauksen jälkeen hautapaikka maksuja eikä seurakunnat veloita mitään maksuja.Tuhkat voi siroitella muistolehtoihin tai vainajan haluamallaan tavalla.