Hankin koneelle Ad-awaren 1-06..... ja sit Spywareguardin ja spywareBlaster:in ja F-secure paketti onjo ennestää!! Onko koneeni nyt turvassa???
onko koneeni nyt turvassa?
tietämätön!
8525
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Mutta sulla se on niin hyvin turvassa kuin tavallinen tallaaja voi tehdä koneelleen. Ei hätää siis :)
MUTTA KONE EI OLE KOSKAAN TURVASSA!
auttaako asiaa jos hankin vielä HijackThis:in. Ja onko näissä ohelmissa mitään vaaraa et vaikka enemmän viiruksia "yrittää" tulla koneelle tai et ei sais olla niin montaa??
Rauhallisesti, Jos sulla on uusi F-secure, niin se sisältänee Ad-Awaren. Spywareblaster Spywareguard
Toisen saat poistaa.
Hijackthis on taas poistotyökalu, joka ei suojaa mitään.
Kyllä koneesi on riittävän turvallinen jo. Tietysti voit käyttää nettiselaimena jotain muuta kuin perusversiota internet explorerista.
on Mozilla eikö se oo turvallisin ja eikö spywareguar ja spywareblaster ei oo samallaisii vaa spywareguardis se suojaa kotisivun muutumista "ei halutuksi "sivuksi" ja siin spywareblasteris on semmosii toimintoi mitä ei oo muissa... hiastravakko nämä koneeni kun kun olin asentanu nämä kone hiastui huomattavasti esim kansiot aukee hitaasti. koneessa on 2700 Mhz et ei se varmaa siitä oo kiini ja muistii on 220 gigaa
Turvallisin, En tiedä mikä on. Käytän Firefoxia.
> spywareguar ja spywareblaster < Itsellä ei kumpaakaan. Kyllä niissä samoja toimintoja on, Ethän vain sekoita Start page guardiin.
paljo muistia oot saanu?
ei toi oo paljoo joillaki voi olla jopa 20 TiB:ii
eli 20000 Gigaa
Ei voi olla. Ei sellasia kovoja ees myydä missä olis
20000 gigaa.. hohooo!!