Kickstart

Kickstart visiin meinaa jalalla potkastavaa. Onks HD pyöris puolipuristinta tai jotain. Oon potkiskellut joskus 500ccm crossia käyntiin, aika työlästa. Mites 1340ccm HD.
2636
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

jos laite on kunnossa niin on laakista käyntiin, kyllä akatkin niitä potkii. Ainakin uudempiin malleihin saa puolipuristinta mutta niissä on jo startitkin. Tosin tiukassa vehkeessä tuo voi säästää juuri starttia.
On niitä laitteita sellaisiakin jotka ei lähde millään käyntiin kun on sopivasti puolilämmin kone.

Äänestä
  • ;o)
    Väillä lähtee ekasta, välillä 10 minuutin jälkeen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


oppis kirjoitti:

Kickstart visiin meinaa jalalla potkastavaa. Onks HD pyöris puolipuristinta tai jotain. Oon potkiskellut joskus 500ccm crossia käyntiin, aika työlästa. Mites 1340ccm HD.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu