Turtijaesella ottaapi pattiin kun Suomalaeset kettuileepi sille jatkuvasti. Aekoopi ottaa venäjän kansalaesuuvven. Oeshan se harmi jos Ano tippuupi sitte akkunasta kun huomaavat mitä varten se on siellä venäjällä ja jeäpi velat maksatta Suomelle.. Oeskon se ilimiselevä akentti?
Vastaukset 36
- Anonyymi00001
Minun käy jo Anoa sääliksi. Jos se ottaa Venäjän kansalaisuuden, niin se on vaarassa joutua rintamalle tykinruoaksi.
Anon kannattaisi tulla takaisin, mennä oikeisiin töihin, ja ruveta maksamaan pois niitä ulosottovelkojaan. Suomessa on mahdollisuus päästä velkajärjestelyyn.- Anonyymi00026
Siellä hän sillä on lokosat oltavat
- Anonyymi00003
Miten tuommone voepi käyvvä jotenki seäliksi? Maanpetturi ja eipä löyvvy nyt tarpeeksi atjektiivie kuvvaamaan olentoa!
- Anonyymi00004
Mitenkähän lienee niiden edustajaneläkkeiden ja sopeutumisrahojen kanssa , ottaako vouti niistä omansa vai miten kansallinen eliittimme on tuon asian järjestellyt vallankahvaa pidellessään ?
- Anonyymi00006
Suomen ja Venäjän välillä ei toimi pankkiyhteydet joten raha ei liiku ja Ano ei saa penniäkään.
- Anonyymi00011
Anonyymi00006 kirjoitti:
Suomen ja Venäjän välillä ei toimi pankkiyhteydet joten raha ei liiku ja Ano ei saa penniäkään.
Maailmassa joukko pankkeja, joiden kautta homma hoituu.
- Anonyymi00025
Ulosotto noukkii kaikista hänelle tulevista rahoista suojaosan (990 €) ylittävän osuuden velkoihin. Toimeentulotukea ja kansaneläkettä ei makseta ulkomaille.
- Anonyymi00005
Mulla on kutina, että Anolle käy vielä huonosti kun häntä ei jossain vaiheessa enää tarvita mollaamaan Suomea.
Yleensä nämä henkilöt ovat joko kadonneet tai sitten tippuneet ikkunasta.
Venäjän oikeus järjestelmä ei tutki rikoksia jotka ovat hallinnon keksintöjä ja joilla saadaan keksityt syyt kenelle tahansa.
Voi Ano rukkaa kun myi sielunsa vajaa 200000€ velasta.
Miehinen mies olisi kärsinyt teon jonka itse oli aiheuttanut. - Anonyymi00007
Siitä tulloo uusi presidentti venäjälle kun puuttin vanhanoo tai kuolee?
- Anonyymi00008
Vanhahan tuo on jo Putleri nyt. Turtiainenkin viimeisiään vetelee.
- Anonyymi00009
Se ääripersu sais jo kuolla. Vaikka tänään.
- Anonyymi00010
Kuka on ääripersu? Ketä tarkoitat?
Turtijaenen aekoo mennä jälleenrakennustöehin uuvven virmansa kanssa Luhanskiin kuhan sota loppuu. Tiijjähäntä mitä ja millä rakennuttaa uutta!!
- Anonyymi00012
Rehellistä ja IsämMaallista menoa, kuten persuilla bruukaa olla. ville taviokin jankutti vielä päiviä ennen Krimin miehitystä, että miten tärkeää on saada neukuille viisumivapaus!
- Anonyymi00018
Bruukaa???? Minäs rantaruotsalainen täällä yrittää päteä !
- Anonyymi00019
.. vaan eipä ole jankuttanut enää eli tuossa nähdään se poliitikkojemme uskon lujuus ja vakaumuksen kestävyys ... vastaavia "tuuliviirin pyörähdyksiä" toiseen suuntaan löytyy poliittisesta historiastamme jos kuinka paljon ..
- Anonyymi00013
Elääkö hän Suomesta tulevalla eduskunnan sopeutusrahalla vai maksaako uusi kotimaa elämisen?
- Anonyymi00014
Saa todennäköisesti pientä tukea Kremlin propagandaosastolta. Sitä vastaan sitten osallistuu lannanluontiinsa.
- Anonyymi00016
Ei elä, yhdenkauden kansanedustaja saa vain vuoden sopeutamisrahaa.
Kuulemma venäjän akentit ahkerasti seoraavan Turijjaesen kuleskeluja.
- Anonyymi00017
Ne eivät tykkää maanpettureita, siksi ne 30-luvullakin teloitti kaikki suomalaiset.
- Anonyymi00020
Tuommosta paskaa ei pidä ottaa koskaan takaisin, toivottavasti putoaa pian ikkunsta.
- Anonyymi00021
Myrskyosastoon laittaavat turjakkeen sen jälkeen kun homman viihdearvo on lakastunut ja suomalaiset persu-hölmöt ei jaksa enää seurata sen kanavaa.
Niin, muistakaa aina, että Turtiainen meni eduskuntaan perussuomalaisten äänillä ja perussuomalaisten listoilta pitkä aikaisena puolueen aktiivina! Hävetkää tolvanat! - Anonyymi00022
Anonyymi00021 kirjoitti:
Myrskyosastoon laittaavat turjakkeen sen jälkeen kun homman viihdearvo on lakastunut ja suomalaiset persu-hölmöt ei jaksa enää seurata sen kanavaa.
Niin, muistakaa aina, että Turtiainen meni eduskuntaan perussuomalaisten äänillä ja perussuomalaisten listoilta pitkä aikaisena puolueen aktiivina! Hävetkää tolvanat!Kiertelee ympäri Moskovan kauppoja ja ihmettelee, miten paljon tavaroita, elontarvikkeita, autoja ja moottoripyöriä kaupat täynnä. Älypää ei sitä tajua, että ei ihmisillä siellä ole varaa ostaa samanhintaisia tavaroita mitä Suomessa.
- Anonyymi00024
Anonyymi00021 kirjoitti:
Myrskyosastoon laittaavat turjakkeen sen jälkeen kun homman viihdearvo on lakastunut ja suomalaiset persu-hölmöt ei jaksa enää seurata sen kanavaa.
Niin, muistakaa aina, että Turtiainen meni eduskuntaan perussuomalaisten äänillä ja perussuomalaisten listoilta pitkä aikaisena puolueen aktiivina! Hävetkää tolvanat!Noin 3200 ääntä, reilun vuoden päästä erotettiin persuista.
- Anonyymi00027
Anonyymi00024 kirjoitti:
Noin 3200 ääntä, reilun vuoden päästä erotettiin persuista.
Mänkeä kaekki persut sinne venäjälle. Siellä ei woket juhli!
- Anonyymi00028
Anonyymi00027 kirjoitti:
Mänkeä kaekki persut sinne venäjälle. Siellä ei woket juhli!
Sehän vasta onkin oikea wokepesä.
Turtijjaenen on sionisti. On kuulema tehny paljo tuhh0o viimme aekoena.
- Anonyymi00029
- VENÄLÄISET OVAT VENÄJÄÄ PUHUVIA SUOMALAISIA
2013 Gumilev -keskus julkaisi ensimmäisen Venäjällä koskaan tehdyn laajan DNA kartoituksen tulokset. Venäläiset ovat vain 30 pisteen päässä nykyisistä suomalaisista eli käytännössä sama ja vain 3 pisteen päässä, Venäjällä yhä suomalais-ugrilaisia kieliä puhuvia.
Käsitys siitä että venäläiset olisivat slaaveja romuttui, mikä oli melkoinen yllätys tutkijoille. Mutta kun katsoo kartasta kuinka suurilla Venäjän alueilla puhutaan edelleen Suomensukuisia kieliä, ei asia yllätä.
Tsaarit määräsivät puhumaan Venäjää ja sitä alettiin puhua. Tässä yhteydessä venäläinen ei tarkoita sitä mitä passissa lukee, koska Aasian puolella Venäjää on useita selvästi aasialaisia ryhmiä.
ITÄ-UKRAINALAISET OVAT SUOMALAISIA
Itä-Slaavien käsitteen mukana myös itä-ukrainalaiset ovat Venäjää puhuvia suomalaisia. Sen sijaan yllätys oli että länsi-ukrainalaiset ovat lähinnä Tataareita, vain 10 pisteen erolla. Mutta heissä on myös slaavilaista perimää, toisin kuin itä-ukrainalaisissa jotka ovat lähinnä suomalaisia.
VALKO-VENÄLÄISET EIVÄT OLE VENÄLÄISIÄ VAAN PUOLALAISIA
Aiemmin on Valko-Venäjästä, Ukrainasta ja Venäjästä puhuttu itä-slaaveina, mutta valkovenäläiset ovatkin länsi-slaaveja ja lähinnä puolalaisia.
SLAAVILAINEN YHTEYS KATOSI
Se olikin kulttuurista ja kielellistä yhteyttä kuin geneettistä. Venäjän ja Valko-Venäjän "veljeys" katosi mutta 2020 ystävyys palasi. Sen sijaan Venäläiset ovat samaa kansaa kuin itä-ukrainalaiset ja suomalaiset eli veljeksiä mutta kieli on eri.
- Janne Pohjala
https://www.gumilev-center.ru/lico-russkojj-nacionalnosti/
https://fi.wikipedia.org/wiki/Suomalais-ugrilaiset_kansat Turtijjaenen ei oovenäläenen eikä Suomalaenen vaan sionistilaenen. Näkkee kallon asennosta. Ennen tehtiin nuita kallotutkimuksie ja ku vertaapi Turtijjaesen kalloo niinon alakuisän sukulaenen ja mikähän se mahto olla se alakuisä?
- Anonyymi00030
Eiköhän tuolla oo sama alkuisä kuin meillä kaikilla.
Anonyymi00030 kirjoitti:
Eiköhän tuolla oo sama alkuisä kuin meillä kaikilla.
Eipä taejja olla sama.
- Anonyymi00032
LumperiA kirjoitti:
Eipä taejja olla sama.
Eiköpähän oo kun tarpeeksi kauas ajassa mennään.
Anonyymi00032 kirjoitti:
Eiköpähän oo kun tarpeeksi kauas ajassa mennään.
Aekasemmin om Turtijjaesen esiolio mitä meijjän tavallisten.
- Anonyymi00033
Siellähän se on hyvä olla
- Anonyymi00034
Höpö höpö
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Pyhäjärvi syvällä kusessa
Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha1421660- 1541134
Miten voi sinun
tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät70980Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?
Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi345977- 68753
PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE
...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.56743- 69701
- 38654
Ernest Lawson rehellisenä vaikeasta TTK-tilanteesta: "Vain harvan ja valitun henkilön tiedossa"
Tanssii Tähtien Kanssa tulee syksyn iloksi ja tiedossa on suosikkisarjan 19. kausi. Tulevalla kaudella nähdään iso uudi7621Missä vaiheessa
Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et33591