Dissosiaatiohäiriö

Anonyymi-ap

Olen sitä mieltä,että minun transsukupuolisuus kokemuksen osasyynä on Dissosiaatiohäiriö. Siinä mieli jakaantuu erilleen järki ja tunne persoonaan. Googletin asian ja oireet täsmää. Se voi olla osasyynä minun kulutuskäyttäytymiseen ja luottohäiriömerkintään. Ostotilanteessa järjen ja tunteen yhteispeli ei toimi vaikka se on siinä tilanteessa tärkeää.

3

<50

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001
      UUSI

      Sellasta se tahtoo duumimammalla vähän olla.

    • Anonyymi00002
      UUSI

      Olet järkevämpi kuin suurin osa transseista kun tiedostat asian. Seuraavaksi olisi hyvä varata lääkäriaika jossa keskustella asiasta avoimesti.

    • Anonyymi00003
      UUSI

      Niin. On myös esimerkiksi lesboja, joiden kokemus johtuu siitä, että miehet ovat tehneet heille pahaa nuorena. Se ei silti liity mitenkään siihen, että on olemassa oikeita lesboja, joita ei voi mitenkään "eheyttää" ja ovat lesboja vaikka eläisivät millaisen elämän tahansa. Se, että joku mt-ongelmainen kuvittelee harhoissaan olevansa trans kertoo minusta yhtä paljon kuin Charles Manson kertoo amerikkalaisista.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Metsamanin muru kissa kuollut

      Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars
      Tuusniemi
      165
      2687
    2. 84
      1167
    3. Kysymys

      Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois
      Sinkut
      237
      1025
    4. Mitä haluaisit kysyä

      kaivatultasi juuri nyt?
      Ikävä
      121
      996
    5. Tapailtaisko nainen

      Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä
      Ikävä
      82
      868
    6. Olisitko valmis lähitulevaisuudessa

      Kohtaamaan minut mies?
      Ikävä
      88
      721
    7. Kissan kuolema

      https://youtube.com/shorts/lJznLVfBTxA?si=h-F1D4Arg4uGjGX- On tuo aivan uskomaton tapaus! Lähes 200 osanottoa ja surun
      Tuusniemi
      103
      632
    8. Haluatko J-mies jutella asiat selviksi vai jäädä palstalle haaveilemaan

      Kuten otsikko sanoo: Haluatko tavata ja jutella, jotta saadaan asioihin selvyys lopullisesti vai haluatko mieluummin haa
      Ikävä
      53
      588
    9. Miten on, luotathan siihen?

      Että vielä tehdään kiihkeästi sitä yhdessä... Tutulle naiselle.❤️‍🔥
      Ikävä
      38
      562
    10. Ei siitä mahdollisesta suhteesta

      saa kukaan tietää jos niin haluat❤️naiselle
      Ikävä
      36
      518
    Aihe