Tein gallupin, kysyin kymmeneltä satunnaiselta henkilöltä mihin he laittavat maitopurkin muovikorkin. Jokainen vastasi repäisevänsä sen irti ja heittävänsä sekajätteisiin. Otanta oli toki pienehkö, mutta suuntaa antava.
Itse kerään niitä pussiin ja poltan roskien mukana.
Itse kerään niitä pussiin ja poltan roskien mukana.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Ja kysyjän peräloosteriin tulpaksi
Monenlaista käyttöähän niillä olisi. Mikä sitten lieneekään tuo "peräloosteri"? Varmaan joku moottori. Täytyy kysyä äitini aasilta.
Kysy välillä isäs aasilta kjäh kjäh
Repäisen irti ja heitän muovijätteisiin. Sitä ennen huuhtelen tölkin vähällä vedellä ja jätän valumaan, eihän märkiä jätteitä saa laittaa kartonki keräykseen.
Mikä järjenjättiläisen älynväläys
Eihän kukaan voi noin typerästi toimia. Se korkkihan on vietävä korkkilaatikkoon uusiokäyttöä varten.
Minä pistän kaikki jätteet ruuan tähteitä myöten samaan pussiin ja heivaan roskiin niin ne muutkin tekee
Voiko kortongin laittaa kartonkikeräykseen? Ei oo luin yhden kirjaimen ero, sillä vaan kyselen.
Voit vetää päähäs ja pakene vuorille
Siis kuin, ei luin😂
Nämä valittajat voi mennä nyt neste ralliin nyppimään roskia ja viilaamaan pilkkuja minne lootaan mikäkin roska kuuluu
Ei ole enää Neste-rallia! Kannattaa olla selvillä asioista, ennen kuin nolaa itsensä.
Mitäs nolaat
Häpeäsi heijastuu ruikutuksestasi, heikko.
jännä juttu oik3astikin on koska minäkin joinkin puekin PIRTEÄ , mautopurkkijuoman , etyä muoviin vai kartonkiin tyhjä purkki?