Tällä viikolla järjestetään Loviisa Pride. On kulkuetta, työpajoja ja seurakuntien järjestämää sateenkaarimessua sun muuta.
Mielipiteitä puolesta ja vastaan? Sopiiko pride Loviisaan, kirkkoon jne.?
https://www.itavayla.fi/uutiset/loviisan-ensimmainen-prideviikko-huipentuu-kulkueeseen-ja-puistojuhlaan-6.2.85817.f29113ebf8
Loviisa Pride, mielipiteitä?
14
144
Vastaukset 14
- Anonyymi00001
Ainakaan meikäläinen ei sovi kirkkoon, se on tehty selväksi.
- Anonyymi00002
Älähän nyt. Kyllä penkkiin mahtuu isommallakin takapuolella.
- Anonyymi00004
Anonyymi00002 kirjoitti:
Älähän nyt. Kyllä penkkiin mahtuu isommallakin takapuolella.
Koko kirkon olemassaolo tuntuu pyörivän takapuolien ympärillä nykyään. Homot sitä ja homot tätä, heh.
- Anonyymi00003
Mahtavaa, että on Pride. Sopii Loviisaan. Täällä on jokaiselle ihmiselle tilaa olla oma itsensä.
- Anonyymi00005
Se on Shame.
- Anonyymi00006
Aatelisto vaikenee kun sakka kuohuu.
- Anonyymi00007
Onko tällä tarkoitus houkutella nyt kaikki viherpridet Hesasta Loviisaan????
Unohtakaa asuntokauppanne, nobody wants hipsters in their neighbourhood - Anonyymi00008
Varmaan pärjäisi ilmankin.
- Anonyymi00009
Kun jumalattomuus rehottaa ja silti teeskennellään kirkon pitoa niin se on sama kuin koira yrittäisi sopeutua kissakerhoon ja väittää olevansa kissa.
- Anonyymi00010
Kissat ja koirat on toki mukavia elukoita, päin vastoin kuin nämä pride vouhottaja hörhöt, joiden kulkue olisi viisainta ohjata joltain jyrkänteeltä mereen.
- Anonyymi00011
Ajattelin muuttaa Loviisaan, Mutta En ENÄÄ
- Anonyymi00012
Viisas päätelmä. Täällä palveluita ajetaan alas samalla kun suunnitellaan veronkorotuksia. Loviisa kuihtuu lopulta Porvoon alakaupungiksi.
- Anonyymi00013
Törkeää tuhlausta käyttää veronmaksajien rahaa tällaisten tapahtumien järjestämiseen.
Rkp taas asialla.- Anonyymi00014
Loviisassa kaikki tapahtumat järjestetään sille samalle sadan hengen jengille ja muille ei mitään.
Kaikki lehtikuvat otetaan siitä kuvakulmasta että koko jengi näkyy ja lukija luulee että osallistujia on hirveä määrä. Vaikka kuvan ulkopuolelle ei jää kukaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Puukotus Kajaanissa
Kuka puukotti ja ketä? https://yle.fi/a/74-20247765 Vähemmän yllättäen päihteet mainittu491135- 16785
- 63715
- 68712
- 47694
Nainen, tässä olen kahden vaiheilla
Toinen pitäisi valita ja kummassakin on hyvät ja huonot puolensa. Toinen olisi sellainen pysyvä mutta työläs. Toinen taa69668Hyvä on sitten, jos et sitä s*ksiä halua kanssani.
Rakastetaan vaan toisiamme, voin käydä muualla tyydyttämässä fyysisenpuolen tarpeet. Puhumalla tämäkin olisi selvinnyt.131595Suloinen ja herkkä
Toiset huomioiva, räväkkä, yllättävä. Ei sellaisesta voi olla pitämättä.31575Humalassa autolla ajo.
Tuhti humala hyydytti kuljettajan Suomussalmella -sammui rattiin ,uutisoi Ylä-Kainuu.9530Minä muistan
Minä muistan sinut nauravana. Sellaisena, joka sai tavallisenkin hetken tuntumaan vähän kevyemmältä, kuin huoneeseen ol45488Tiesitkö? Jorma Uotisen EX-rakas on Helena Lindgren - Nämä ovat välit nyt: "Me ollaan..."
Jorma Uotinen ja Helena Lindgren olivat avoliitossa v. 1982-1999. Pariskunta oli aikansa näyttävä julkkispari, missä i8480Jäljitelmä Birginit
Ei jumaleisson, Jeffin vaimo kertoo et nää Hermesit olikin jäljitelmiä ja timangit labrarääsää. Anna mun kaikki kestää �104459Hyvää yötä hurmuri
Iltaa haaveeni! Kauniita unia😘 Jospa me vielä nähtäis ja juteltais, suukoteltais ja halittais, siliteltäis ja hyväiltä24453- 4452
Pitäisikö seksille asettaa huvivero?
(ja jos hankkisi todistuksen sen harrastamisesta velvollisuudesta tai lisääntymistarkoituksessa, saisi siitä vapautuksen113424Olet pelottava ilme vakavana
Sitä alkaa ajatella äkkiä kaikenlaista. Synkkiäkin juttuja. Kai tässä oma mielikuvitus kun laukkaa. 🤔😳26417- 33398
- 13390
- 30385
Turhaa "pelottelua"
Toivottavasti te pelottelijat katsoitte alueuutiset. Siinnä selvästi kerrottiin et palvelut säilyy mitkä täytyy joka ku28369