Voisitteko kertoa mitä "piilotettuja" hymiöitä messengerissä on? Esim. (R) tulee sateenkaari jota ei ole missään ohjeissa tai hymiöitten joukossa.. Millaisia muita "piilotettuja" hymiöitä on ja mistä "kirjainyhdistelmästä" ne saa? Kiitos vastauksista etukäteen =) =)
Msn Messenger
:)
4274
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Hymiöitä löydät lisää klikkaa MSN:ssä Ohje >Ohjeen aiheet >Pikaviestien lähettäminen >Viestien tehostaminen hymiöillä.
Tai mene suoraan täsätä linkistä:
http://help.microsoft.com/FI_FI/HelpWindow_msg.asp?INI=msgr_msnv46.ini&H_VER=1.7&SearchTerm=nogol&S_Text=Saat%20n%E4kyviin%20ohjelman%20MSN%20Messenger%20ohjeen%20valitsemalla%20aiheen%3A&H_APP=MSN%20Messenger&Filter=msn
Jeh.. nuo on jo nähty... mutta...=)
Kun olen nähnyt aurinkoa ja sormusta jne... mistä ne saa.. ??? Niitä ei ole ohjeissakaan...? Mutta jos joku tietää, kertokoon tännekin päin =)
Haluan tietää kun niitä "piilotettuja" on mutta mistä ne saa....? Eikä jaksaisi kaikkia näppäinyhdistelmiä läpikäymään....=)=)=)
nuo piilotetut hymmmelöt löytyvät
http://www.bink.nu/messenger/
ja
http://www.eeggs.com/items/31672.html
jälkimmäisessä taisi olla enemmän niitä...
googlen käyttö ei ole kielletty :)
itse käytin hakusanoja "hidden emoticons msn messenger".
jos haluat vielä enemmän emoticoneita, suosittelen käyttämään meseä trillianin kautta(www.trillian.cc) jossa on mielestäni todella kattava kokoelma erilaisia hymiöitä.. tosin ne eivät taida näkyä oikein kuin toisille trillianin käyttäjille.. ups.. meniköhän tää mainostamisen puolelle ;)