1000 km pääteillä parissa viikossa näkemättä yhtään poliiiautoa. Helsingissä sentään näin kolme autoa viikon aikana. Kattelevat työhommia uudestaan joskus syyskuussa.
Vastaukset 3
- Anonyymi00001UUSI
Suomessa virkamiehillä on hyvät edut. Hyvä palkka, pitkät lomat, hyvä eläke, jne..
- Anonyymi00002UUSI
Kalliit kahviautomaatit, vapaus tehdä työtänsä, tai olla tekemättä. Supon agentilla asemapaikka oli Helsingissä, mutta jantteri teki toista työtä Vaasassa eikä työnantaja tiennyt yhtään mitään missä tämä jantteri työskentelee tai mitä tekee. Aarnio-keissi paljasti että poliisiorganisaatiossa ei ole mitään esimiesvalvontaa. Jokainen yksilö hommii mitä hommii ja jotkut pitävät huumekauppaa virka-ajalla ja sekin on poliisille ihan ookoo. Poliisihallitus ei tiedä edes olemassaolonsa perusteita, saatika että tietäisi edes suuntaviivoja miten poliisi kentällä työskentelee - jos siis työskentelee ylipäätään.
- Anonyymi00003UUSI
Eipä oo ikävä ollu noita pellejä,,parempi mieli mitä vähempi näkee.
Kyllä terhakkana ollaa mopo poikia kyttäämässä, mutta kun joku murto tai ilkivalta on tapahtunut eipä valtion elättejä kiinnosta.
On kokemusta
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan bisneksillä ei mene hyvin
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä3011273Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja
Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma301047- 64867
- 71847
Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta
Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html420705- 47629
Mies, olenko ymmärtänyt oikein?
Ystävyys/salainen suhde/molemmat ovat täysin poissuljettuja asioita? Nainen72598- 38582
Kiteen Pallon superpesisjoukkue pelaa huumeiden vaikutuksen alaisena
Huumerikos. Yleisesti uskotaan, että se seikka, että eräs KiPan pelaaja kärähtää huumeista, on vain jäävuoren huippu. M77574Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl450563