Linnanpuiston ravintola

Anonyymi-ap

Tämän päivän Hämeen Sanomien mukaan mahdollisen uuden ravintolan pitäjän täytyy ensin rakentaa omalla kustannuksellaan ko. rakennus Linnanpuistoon kaupungin vuokraamalle tontille. Kiinnostusta varmasti on, Pauliina Kivineva toteaa. Ei taida tällä konseptilla ravintolaa sinne saada ensi kesäksi ja tuskin seuraavaksikaan. Voi tulla uusi ns. ikuisuusprojekti Hämeensaaren "kelluvien saunojen" tapaan. Aivan ratkaiseva kriteeri on, voiko ravintola olla auki myös kaikkien festivaalien aikana, kun se kuitenkin käytännössä sillä alueella sijaitsee.

19

144

    Vastaukset 19

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      No totta. Se täytyy varmaan selvittää jostain luotettavalta taholta.

    • Anonyymi00002

      Ravintolan on hyvä olla kiinni kun alueella liikkuu ihmisiä.

    • Anonyymi00003

      Kaupungin tulisi rakentaa kahvila ja myydä halvalla kahvia ja pizzapullaa. Veronmaksajilla on rahaa maksaa tappiot elikkä kustantaa kahvit.

      • Anonyymi00004

        Miksi tämä kahvila on jollekin pakkomielle? Ei kai siinä ole mitään järkeä tuonne sellaista perustaa. Kukaan ei alueella edes liiku. Puisto on tyhjä ihmisistä.


      • Anonyymi00005

        Kyllä pitää olla tarjolla gurmeeta, kun saavun paikalle ilmaiseksi saadulla vip-lipulla.


    • Anonyymi00006

      Eihän tonne mitään kahvilaa tule koskaam. Kuka siellä kahvilla marraskuun loskassa kävisi

      • Anonyymi00007

        Pitää tulla, puisto on pilalla mä haluan että joku perustaa kannattamattoman yrityksen sinne ruohikolle.


      • Anonyymi00008
        Anonyymi00007 kirjoitti:

        Pitää tulla, puisto on pilalla mä haluan että joku perustaa kannattamattoman yrityksen sinne ruohikolle.

        Kaupungin toimesta heti.


      • Anonyymi00009
        Anonyymi00008 kirjoitti:

        Kaupungin toimesta heti.

        Kaupunki on kyllä ilmeisen hyvä bisneksissään. Yritti myydä autojakin, yhtään ei myyty, mutta kuulemma kaupunki jäi silti voitolle.


    • Anonyymi00010

      Olisi kiva kun olis joku ravintola.

      • Anonyymi00011

        Ei oo ei tuu yhtään.


      • Anonyymi00012
        Anonyymi00011 kirjoitti:

        Ei oo ei tuu yhtään.

        Tapahtumapuistonkin ravintolamaailma jääny vähä ohkoseks


      • Anonyymi00013
        Anonyymi00012 kirjoitti:

        Tapahtumapuistonkin ravintolamaailma jääny vähä ohkoseks

        Mitä rahaton sieltä ostaisit.


      • Anonyymi00014
        Anonyymi00013 kirjoitti:

        Mitä rahaton sieltä ostaisit.

        Ajattelinkin muita ihmisiä, en itseäni. Jos tapahtumia olisi päivittäin tarvittaisiin paljon enemmän ravintoloita.
        Nythän ilmeisesti aika vähän saako rannasta jotain grilliannoksia ja kirpputorilta pullaa. Onko lounasruokalaa enää siinä vieressä. Nämä eivät tule riittämään jos väkeä pukkaa satatuhatta


      • Anonyymi00015
        Anonyymi00014 kirjoitti:

        Ajattelinkin muita ihmisiä, en itseäni. Jos tapahtumia olisi päivittäin tarvittaisiin paljon enemmän ravintoloita.
        Nythän ilmeisesti aika vähän saako rannasta jotain grilliannoksia ja kirpputorilta pullaa. Onko lounasruokalaa enää siinä vieressä. Nämä eivät tule riittämään jos väkeä pukkaa satatuhatta

        Täytyy kyllä todeta että päättäjien kuvitelmat jostain uudesta Las Vegasista olivat hieman yliampuvia.


      • Anonyymi00016
        Anonyymi00015 kirjoitti:

        Täytyy kyllä todeta että päättäjien kuvitelmat jostain uudesta Las Vegasista olivat hieman yliampuvia.

        Persuilla on isot kuvitelmat kaikesta.


    • Anonyymi00017

      Kiinnostusta varmaan on *reps*

    • Anonyymi00018

      voihan sinne vietä jonkun vanhan asuntovaunun, jonka ikkunasta myy kahvia. sen voisi siirtää aina talvisin pois sieltä. siellä parkkiksella on tilaa ja joku työtön voi työntää sitten kahvikärryjä pitkin puistokäytäviä ja huutaa rahvaalle sumppia ja hienoille herroille kahvia.

      • Anonyymi00019

        Elävöittäisi liikaa "puistoa".


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Liikenneonnettomuus kuhmo

      Taisi Audi mennä lunastukseen ja pemari kilometritehtaalle
      Kuhmo
      37
      2062
    2. Olen pahoillani kun olen satuttanut

      Välillä kiukuttaa paljon.
      Ikävä
      45
      655
    3. Olen aivan hajalla yhden

      Naisen takia😞
      Ikävä
      40
      613
    4. Miten sä jaksat

      Pitää susta huolen.
      Ikävä
      62
      482
    5. Mitä oikeasti haluat?

      🥹
      Ikävä
      42
      480
    6. Naurettavia provoja ja lavastuksia täällä

      Saa olla aika harhainen jos uskoo juttuja täällä faktoina 😆😆😆 ihmiset matkii toisia jne
      Ikävä
      60
      470
    7. Mitä näät

      Siinä miehessä?
      Ikävä
      45
      460
    8. T.h tuomio

      Onko tämä lainvoimainen vai onko tästä valitettu? Mitenhän on mennyt linnassa joko pehmennyt pää täysin
      Suomussalmi
      6
      437
    9. Pientä pintaremonttia

      Mistä löytää kirves sähkö putkimiestä tai lasin asentajaa rässä hyrynsalmen pitäjässä, kun eiole puhelinluetteloa eikä k
      Hyrynsalmi
      14
      433
    10. Mikko Leppilampi loi TTK:ssa ankaran tavan - Jatkaako Veronica Verho haastavaa perinnettä?

      Suorien lähetysten juontaminen vaatii rautaista ammattitaitoa ja kovaa työtä. Tanssii Tähtien Kanssa -ohjelmassa on näh
      Kotimaiset julkkisjuorut
      21
      414
    Aihe