Julkkisblondien

Täällä kun silloin tällöin kohistaan näiden superblondien (J. Simpson, p. Hilton yms.) älykkyydestä niin päätinpä minäkin kantaa korteni kekoon. Luin nimittäin vastikään että Jessica Simpsonin älykkyysosamäärä on tavallista korkeampi. En nyt muista tarkkaa lukumäärää mutta kyllä se 150 paikkeilla kieppui..Eli ei niistä kaikki ihan bimboja ole vaikka sellainen kuva halutaankin julkisuudessa antaa..Myöskään Paris ei liene mikään täysi bimbo, vaan häntä kehutaan hyväksikin bisnesnaiseksi. Tiedä sitten näistä..
81480
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Nyt ei jonkun oma äo natsaa jos uskot kaiken mitä sanotaan... tee omat päätelmät vaikka reality-ohjelmasta jessicasta...

Äänestä

150...Einsteinilläkin oli vain 140 ja risat. On kyllä Jessica Simpson huippu-nero.

Äänestä
  • eri asia on kouluviisaus ja tunneäly. Mimmi voi olla fiksu testeissä, koulutuksen kautta mutta kirjaäly ei takaa ihmisen viisautta muuten. Joku voi olla lukihäiriöinen mutta muutoin äärettömän fiksu.

    Äänestä

No ensinnäkään ei kannata uskoa kaikkea lukemaansa, kannattaa harrastaa "mediakriittisyyttä".

Maailma on täynnä esim. autisteja, joilla on hyvinkin korkea äo. Milläs tavalla tämän Simpsonin älykkyys on mitattu?

Äänestä

Minusta Jessican älykkyyden määrästä kertoo paljon se mainos Jessican & Nickin reality-hömpästä. Kun se kyselee, että onko tonnikala kanaa... Niinpä, sitä minäkin usein mietin :)
Uskon todella, että Jessican älykkyysosamäärä hipoo taivaita.

Äänestä
  • Ja sinun älykkyydestäsi kertoo vielä enemmän se, että päättelet älykkyysosamäärän tuollaisista asioista.

    Mensa esimekiksi ei testaa kyselemällä kanasta ja tonnikalasta. Älypää...

    Äänestä

Saattaa hyvinkin olla älykäs typy toi jessika. Luuletteko tosiaan että se on livenä yhtä tampio kuin showssa? Yksikään reality show ei ole sen kummempaa realitya, kaikki viimoista piirtoa myöten käsikirjoitettu. En kyllä usko että Jessican älykkyys hipoo 150, mutta keskimääristä älykkäämpi hän saattaa silti olla, upea ura, ulkonäkö ja h****tisti rahaa. Kelpais mulle! Älkää ihmiset olko niin kateellisia!

Äänestä

Tää on otettu IMDB:sta eli kaikki voi sieltä käydä lukemassa. En tiedä sitten kannattaako uskoa Vanity fair:a, jokaisen oma asia..

"Though she plays a dumb blonde on her hit TV show, according to the August issue of Vanity Fair, her I.Q is in the 160s. That would place her in the "genius" area and she could apply for a membership to the brainiac club Mensa"

Äänestä

Kommentoi aloitusta


älykkyys kirjoitti:

Täällä kun silloin tällöin kohistaan näiden superblondien (J. Simpson, p. Hilton yms.) älykkyydestä niin päätinpä minäkin kantaa korteni kekoon. Luin nimittäin vastikään että Jessica Simpsonin älykkyysosamäärä on tavallista korkeampi. En nyt muista tarkkaa lukumäärää mutta kyllä se 150 paikkeilla kieppui..Eli ei niistä kaikki ihan bimboja ole vaikka sellainen kuva halutaankin julkisuudessa antaa..Myöskään Paris ei liene mikään täysi bimbo, vaan häntä kehutaan hyväksikin bisnesnaiseksi. Tiedä sitten näistä..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu