Onko kukaan ollut Cairnsissa duunissa?
duuniin CAIRNS
eroz
5532
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
En ole ite ollut duunissa mut kaveri yritti ettiä sieltä duunia (turhaan). Siellä on paljon backpackereita joten kysyntä työpaikoista on kova, tosin saattaahan sitä joskus onnistaa.
Olin viime talvena cairnsissa ja hirveesti oli ainakin sillon ihan kauppojen ja muitten ikkunoissa ilmotuksia työpaikoista.Ja tutustuin nuoriin jotka oli hostelleissa töissä yöpaikkaa vastaan.Että kyllä tuntu et ois töitä saanu, jos oisin siä kauemmin viettäny aikaa.
Muutenkin aivan mahtava kaupunki!!
Ainakin nyt on banaanihommia Cairnsin ymparistossa. ei mitaan hupia mutta tilipaivina juhlivat komeasti. Soita Cairnsista niin haen Sinut mulkoilemaan 40632863.
Jaska
ootko sielä athertonissa? kuulin että sielä olis aika hyvin kaikennäköstä hedelmähommaa..
Olen 100 km Cairnsista etelää, Innisfail. Pelkkää sokeriruokoa ja banaaneja. Siellä ylhäällä on talvisin kylmä joten olen täällä merenpinnan tasolla kalastelemassa ja en tee mitään. Helppasin paria sakasalaista packpakcersiä ja kyllä likat töitä löysivät, viimeksi ilmoittivat olevansa Darvinissa pesulassa työssä ja asuvat rannalla.jos tulet "talvella" niin ota flanellipaita mukaan.