Kysymys

Alempana olevassa keskustelussa oli keskustelua meidän lesbojen karvoista ja niiden ajelemisesta. Ajattelinkin nyt kysäistä, että kuinka moni sheivailee säännöllisesti kaikki karvansa (kainalot,jalat, kädet,alapää) ? Ja miten muuten suhtaudutte esimerkiksi sellaisessa tilanteessa, jossa uusi nais/tyttöystävänne ei ole ajellut paikkojaan ja itse tykkäät sheivata? Meneekö siinä tilanteessa sängyssä halut kokonaan vai haittaako se ylipäätään niin paljon?

Itse voin ensimmäisenä vastata, että minä ainakin tykkään karvattomuudesta, mutta jos ensimmäinen kerta olisi uuden kumppanin kanssa edessä ja hän ei olisi sheivannut, niin kyllä varmasti menisin eteenpäin jos nainen muuten olisi kiinnostava.

Ja en ole sitten mies, kun joku sitä kumminkin tänne kirjoittaa..Niin ja toivon, että tätä ei siirrettäisi tuonne karvojen ajelupuolelle, kun haluan tähän nyt vain lesbojen kommenteja!
223742
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

Jalat, kainalot ja alapääni. Ihan en posliiniksi, mutta jätän hyvin hyvin vähäisesti jotain.

Saman tekee tyttöystävä.

Hassua kuvitella tilannetta, jossa yhtäkkiä tyttöystäväni ei olisikaan sheivannut. Olisiko edellisestä kerrasta niin aikaa, ettei kumpikaan moista huomaa? Kyllä se on vakiintunut tapa ja kuuluu normaaliin itsensä siistinä pitämiseen.

Jos joitain aikaisempia tyttöystäviä muistelee, niin jos eivät vielä olleet ottaneet tavaksi sheivata, niin ottivat sitten kyllä.

Edelleen, kun on jo tyttöystävä, joka sheivaa, on kai vaan onni, ettei tarvi pelätä joutuvansa suoraan umpiviidakkoon uuden tytön pöksyissä. Olis kyllä total turn OFF.

Äänestä

on mun juttu..

Kyllä karvaisen kanssa seksi loppuis ja samantien..

Äänestä
  • Huh, kyllä mulla ainakin seksi on korvien välissä ja toisen ihmisen haluttavuus on kiinni ihan muista tekijöistä kuin ulkoisista sellaisista. Tosi kuvottavaa, että on ihmisiä jotka ajattelee pelkästään ulkoisia asioita.

    Äänestä

Itse olen posliini, ja tykkään toisella myös posliinista...

Äänestä
  • Minua ärsyttää tällainen keskustelu jostain syystä. Itse ajelen laiskanlaisesti sääriäni ja alapäätäni, kainaloitani sännöllisemmin urheiluharrastuksen takia. Joskus saattaa jaloissa näkyä karvoja, eikä alapääkään ole aina mitenkään viimeisen päälle ajeltu. Kuitenkin olen sporttinen, luonnollisen kaunis nainen. Minua eivät kumppanin karvat häiritse. Kyllä ne ovat aivan muut asiat jotka merkitsevät. Luonnollisuus kunniaan!

    Äänestä

  • Lumikki kirjoitti:

    Minua ärsyttää tällainen keskustelu jostain syystä. Itse ajelen laiskanlaisesti sääriäni ja alapäätäni, kainaloitani sännöllisemmin urheiluharrastuksen takia. Joskus saattaa jaloissa näkyä karvoja, eikä alapääkään ole aina mitenkään viimeisen päälle ajeltu. Kuitenkin olen sporttinen, luonnollisen kaunis nainen. Minua eivät kumppanin karvat häiritse. Kyllä ne ovat aivan muut asiat jotka merkitsevät. Luonnollisuus kunniaan!

    Itse olen samanlainen "ajelukäyttäytymiseltäni" ja samasta syystä. Säärikarvat ei ole maailman tärkein asia, eihän niitä hirveesti naisilla kasva vaikka ei ajelisi ollenkaan.

    Äänestä

  • ällöttävän näköinen. Niinkuin lasta matkittu huonoin tuloksin. Karvoitus kiitos! Mielellään luonnollisesti. Eikä sitten stringejä yöks.

    Äänestä

  • on oksettavan kirjoitti:

    ällöttävän näköinen. Niinkuin lasta matkittu huonoin tuloksin. Karvoitus kiitos! Mielellään luonnollisesti. Eikä sitten stringejä yöks.

    ..Mikään muu ei kelpaa, heh

    Äänestä

jotka eivät käytä rintaliivejä vaikka luoja paratkoon olisi syytä? Ainoa asia mitä minä en en todellakaan siedä katsella.

Nim. "Rinnat ei kuulu kainaloon"

Äänestä
  • Minäkin olen kauhistellut sitä, että jotkut eivät tosiaan käytä rintaliivejä. Ihan kauhean näköistä ja varmasti ainakin vanhemmiten rinnat tulevat riippumaan, vaikka nuorena se ei vielä näkyisikään.

    Niin ja mulle käy nainen karvoilla tai ilman, itse ihminen ratkaisee, ei se sheivaileeko vai ei.

    Äänestä

  • varsinainen turn off on nainen ilman rintaliivejä. Kainalot, sääret ja alapää siistitty, ei ihan posliini on minun mieleen.

    Äänestä

  • .... kirjoitti:

    Minäkin olen kauhistellut sitä, että jotkut eivät tosiaan käytä rintaliivejä. Ihan kauhean näköistä ja varmasti ainakin vanhemmiten rinnat tulevat riippumaan, vaikka nuorena se ei vielä näkyisikään.

    Niin ja mulle käy nainen karvoilla tai ilman, itse ihminen ratkaisee, ei se sheivaileeko vai ei.

    Mulla ei yksinkertaisesti ole mitä liiveihin tunkea. Kun ei ole tissejä niin ei ne ala roikkuakaan..

    Terv. AA(A)70 ;)

    Äänestä

  • --ilman rintaliivejä.. Varsinkin jos kuppikoko d

    Äänestä

..jos kumppani ei ajele. paitsi mielellään kainalot. Sitä tosin vaatisin jo mieheltäkin, jos hetero olisin. :)

Äänestä

on paras.. ei karvoja suussa mutta esteettisyyttä löytyy ;)

Äänestä

että eikö teistä jotka ajelette alapäänne, ole inhottavaa kun karvat alkavat kasvaa takaisin? Muistelen ainakin itse että joskus nuorena kun niin tein, oli kutina aivan kamala kun sänki alkoi tunkea ihosta ulos! Ja mulla ei tosiaankaan kestä mikään kohta siistinä/sileänä ajelun jäljiltä, aina täytyy vahata (en kyllä ole alapäätä vahannut..) jos haluun 1-2 viikkoa kestävän lopputuloksen. Mutta jokainen tyylillään. :)

Äänestä
  • Jouduin tässä joskus sellaiseen leikkaukseen, että leikkasivat kaikki karvat pois. Seurauksena oli massiivinen infektio ja antibiootit ja kaikki muu sen haavan paranemisen lisäksi.
    Onneksi ei tarvitse olla sinkkumarkkinoilla. Taitaa olla noita posliininkaipaajia melkoisesti markkinoilla. Melkoisen julmaa ja pinnallista kun ajattelee että joillakin ihmisillä on lääketieteelliset syyt olla ajelematta posliiniksi. Onko se jotenkin esteettisesti kaunista sitten, kun toisella alapää märkii ja on jatkuvasti tulehtunut sheivaamisen takia....yöks.

    Äänestä

  • En siis todellakaan jaksa ihan joka päivä sheivata..

    Eli sänkikin on ihan yes.. Ihanan karhea, heh

    Äänestä

Ajelen kainalot ja sääret (kerran vuodessa sinne kasvaa pari haiventa!). Alakarvoihin en voi koskea, koska siitä seuraa välittömästi viikkokausien tulehduskierre. Muutama kerta tullut kokeiltua eri tavoilla. Pakko antaa olla luonnontilassa. Yritän tottakai pitää sen lyhyenä mutta pois siitä ei saa yhtäkään kun juuret tai tupet tulehtuvat yliherkän ihon takia.

Äänestä

näh, en jaksa.
tuolla muualla lämpösimmissä maissa se on ihan ymmärrettävää, kun naisillakin on paljon tummempi karva, mutta täällä suomessa se on vähän turhaa.
jos sääret sitten leikkaa, niin ne kasvaa takaisin paksumpina pimpelipom.
Saattaisi olla kiinnostava kokemus jos päätyisi intiimiin kosketuksiin ja nainen olisi ajellut alapää karvansa :D , ei siis mitenkään paha juttu, mutta..joo. aika..joo.. :D
-minä harvoin ajelen edes kainalokarvojani.. xD (olen yökötävä.)

Äänestä

Onko nyt ihan oikeasti totta että joku voi tosissaan miettiä alkaako olla jonkun kanssa jos tällä on väärässä paikassa karvoja? Siis millä ihmeen perusteella ihmiset oikein valitsee kumppaneitaan? Turha itkeä parisuhteen vaikeutta jos partneri on valittu sen perusteella että onko se posliini vai ei. Huhhuh. Olisin luullut naisia vähemmän pinnallisiksi mutta tämä ketju paljastaa kyllä ainakin ihan muuta.

Äänestä
  • kyl naiset on tosi vaativia - vaik ois kiva luonne - mut karvat väärät, niin antaa olla,,

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


kaikille... kirjoitti:

Alempana olevassa keskustelussa oli keskustelua meidän lesbojen karvoista ja niiden ajelemisesta. Ajattelinkin nyt kysäistä, että kuinka moni sheivailee säännöllisesti kaikki karvansa (kainalot,jalat, kädet,alapää) ? Ja miten muuten suhtaudutte esimerkiksi sellaisessa tilanteessa, jossa uusi nais/tyttöystävänne ei ole ajellut paikkojaan ja itse tykkäät sheivata? Meneekö siinä tilanteessa sängyssä halut kokonaan vai haittaako se ylipäätään niin paljon?

Itse voin ensimmäisenä vastata, että minä ainakin tykkään karvattomuudesta, mutta jos ensimmäinen kerta olisi uuden kumppanin kanssa edessä ja hän ei olisi sheivannut, niin kyllä varmasti menisin eteenpäin jos nainen muuten olisi kiinnostava.

Ja en ole sitten mies, kun joku sitä kumminkin tänne kirjoittaa..Niin ja toivon, että tätä ei siirrettäisi tuonne karvojen ajelupuolelle, kun haluan tähän nyt vain lesbojen kommenteja!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu