Olen odottanut kovasti koska tuo SOK:n omistama huoltoasemaketju ABC lisää itsepalveluvalikoimaansa sen, että asiakas pakotetaan osallistumaan tilausruokansa valmistamiseen ja lautaselle asetteluun keittiössä itämaisen henkilökunnan apuna!
Nythän se annos on jo itse noudettava tiskiltä, astiat palautettava ja monissa yksiköissä jopa lajiteltava keräyspisteeseen.
Ainakin voisivat poistaa sen "Ravintola" kyltin seinältään! Onhan siellä toki se noutopöytä "pizzoineen", mutta kaikki eivät halua edellisten asiakkaiden valmiiksi kuolaamaa ruokaa.
Tee se itse- ABC
11
70
Vastaukset 11
- Anonyymi00003
Aivan, lomalla käväisin poikkeuksellisesti kuopiolaisella apsilla syömässä lounaan. Sen valmistumista piti kytätä tiskin näytöltä, sitten noutaa se itse pöytään. Aterian jälkeen oletettiin että ruokailija kantaa astiansa salin nurkkassa olevaan keräilypisteeseen ja lajittelee ne sinne tiskaajaa varten.
Hinta näyttää kuitenkin nousevan aina kun itsepalvelu lisääntyy.- Anonyymi00006
Typerä kommentti.
- Anonyymi00007
Ulkomailla baari saa sakkoja jos se vaatii asiakkaita palauttamaan astioita tiskille. Siellä katsotaan, että asiakkaasta tulee baarin työntekijä.
- Anonyymi00012
Ikävää kun ne keräilyhäkit poistuvat ja tulee niitä lajittelupisteitä, Häkeistä sai aina ilmaiseksi ruokailijoiden hylkäämiä aterianloppuja, kun viitsi vähän notkua siinä. Samalla väheni biojätekin.
- Anonyymi00013
Savon alueella asiakkaan käyttämät astiat ABC toivoo hänen palauttaessaan ne jalkavan omiin ryhmiinsä astiapöydällä . Siinä syy etten mene Savon alueella heidän kuppiloihin koska pelottaa että siellä on tiski vuorot asiakkaille .
- Anonyymi00014
Kyllä ne tulee vielä kaikkiin apseihin. Asiakas joutuu esipesemään käyttämänsä kipot ja laittamaan ne pesurobotin hihnalle. Saavat kaksi suomalaista duunaria pois per asema!
Sosialistinen osuuskauppa on ketkula.
- Anonyymi00015
Ne Xingzongwung- keittiöduunarit saisivat opetella kypsentämään porkkanat kunnolla. Kuin puutikkuja jyrsisi.
- Anonyymi00018
Kyllä ne apsin kanapihvien reunat siltä tuntuu. Sinäkin huomannut?
- Anonyymi00019
Duunarit vähenee, ruoka huononee ja hinnat nousee. Pian on männynkuorimoussea horsmankukkapedillä ja hinta 20€ teevadillinen.
- Anonyymi00022
Onko tuo mäasyä keittoa vai muhennosta, hihihi.
Ketjusta on poistettu 11 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1241476
Kysely : Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan
Ylen kysely: Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan – eivät edes hallituspuolueiden omat kannattajat Kes981168Salaisuudet paljastuu
Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku1361122Poliisi pamputti Variskankaalla
Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella521063Karita Tykkä mennyt kihloihin.
Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.100766- 67743
- 25736
- 34728
S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan
S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist26629- 9625