Voi aikoja, voi tapoja!

Kyllä maailma on kummalliseksi mennyt. Lepakko voittaa naisten moukarin EM:n ja vinttikoira on pyrkimässä ministeriksi entisessä suomalaispuolueessa.
Ei olis Kekkosen aikaan tullut kysymykseenkään.
1054
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Iltasanomien mukaan Siljalla on ainoastaan "urheilijarakas", joten siviilissä saattaa olla aivan muuta, tai muu.

Äänestä
  • äiti äiti ja äiti, taas!

    Äänestä

Tulisipa Kekkosen aika takaisin, mutta ilman Kekkosta.

Äänestä
  • Kaikki haluaa nykyään kakkosta

    1Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Kaikki haluaa nykyään kakkosta

    Siihen Kyöstikin kyllästyi.

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Siihen Kyöstikin kyllästyi.

    Piilopuppeli tietää

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Piilopuppeli tietää

    Sinä taidat tykätä

    Äänestä

antaisitko ihmisten olla sellaisia kun ovat

Äänestä
  • En missään nimessä

    Äänestä

Se on karmea yhteiskunta jossa ihmiset olisivat sellaisia kuin ovat. Kammottavaa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kyllä maailma on kummalliseksi mennyt. Lepakko voittaa naisten moukarin EM:n ja vinttikoira on pyrkimässä ministeriksi entisessä suomalaispuolueessa.
Ei olis Kekkosen aikaan tullut kysymykseenkään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu