Mikä on Hämeenlinnassa paras isännöintifirma, joka hoitaa kiinteistöjä vastuullisesti ja kestämään?
Isännöinti
Anonyymi-ap
15181
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Taitaa olla vain huonoja.
Vähän taitaa riippua siitäkin kuinka riitaisaa porukkaa yhtiöihin sattuu.
Varmaan johtuu siitäkin, mutta eniten ehkä siitä, että isännöinnistä on tullut vain rahastusleikki. On kartellifirmoja ym. nettihumpuukia. Tilintarkastus on monesti lähinnä muodollinen kustannuserä. Kyllä Hämeenlinnassa vielä on hyviäkin isännöitsijöitä, mutta aika vanhoja alkavat ammattilaiset olla. Isännöitsijähän hoitaa asioita hallituksen ohjeiden ja valvonnan mukaan?! Olethan varmaan nähnyt miten valtakunnan asiatkin on tuhottu 15 vuoden aikana. Sama se valitettavasti on ilmiö taloyhtiöissä.
Kaikki vain rahastusfirmoja? Viis talosta tai ihmisistä? Ilmankos Hämeenlinnassa on niin paljon huonokuntoisia rakennuksia. Ammattitaitoko hukassa?
Harva isännöinti firma on ammatti taitoinen. Eivät kuuntele asukkaita.
Me ollaan osallistuttu höpöhöpöSepon Aston marttiinin rahoittamiseen jo pari vuosikymmentä. En voi suositella
Eikö kukaan tunnustaudu hyväksi??
Joo. Me. Emme vaan pysty ottamaan lisää asiakkaita tällä hetkellä. Pitää pystyä hoitamaan kunnolla ne työt mitä on haalinut.
Kukaan ei tänä päivänä hoida hyvin isännöinti hommia. Meillä on reim ja saa rukoilla ja uhata tuomarilla ennen kuin mitään tapahtuu mutta raha kelpaa. Isännöinti toimiston pitäis olla asukkaiden puolella mutta reim ei välitä. Taitaa olla kalleimmasta päästä. Turhaan paskasta maksetaan. Jos jotain pientäkin tekee ylimääräisesti heti veloittaa lisää.
Reimille yksittäinen asukas ei merkitse mitään.
Oletteko huomanneet, että kartelli-isännöinti aiheuttaa mainehaittaa taloyhtiölle? Itse törmäsin tähän seikkaan ollessani asunnonmyyntiaikeissa.
Tuttavapiirissäni on rutkasti negatiivisia kokemuksia juuri Reimistä. Mm. tahalliseen häiriköintiin ei ole puututtu millään tavalla, vaikka ongelma on ollut tiedossa vuosikausia.
Reimillä olisi hyvä muistaa, että asukas maksaa änkyräisännöitsijän palkan, eikä isännöitsijän toiminta asukasta kohtaan ole mikään armolahja vaan asiakaspalvelua.
Reim Hämeenlinna ei hoida tehtäviään hyvin. Siellä ainakin yksi isännöitsijä josta aina ongelmia. Ei osata eikä oteta selvää miten asiat pitäisi hoitaa. Esimies ei puutu työhön mitenkään. Samat virheet toistuvat. Hölmöjä eläkeläishallituksia viedään kuin pässiä narussa.
Oliko Sepillä avoin suhde ?
Onko Sepillä vielä Äschtön Martin, vaimo ja tyttöystävä ? Ja tietenkin siniset lasit
On !
Eikös Sepi ostanut Nissan Leafin ja onniin nykyaikainen...