Kauppakeskus

Onko pääkaupunkiseudun ulkopuolella kauppakeskuksia, joissa on asuntoja?
692
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

On.

Äänestä
  • No kiva.

    Äänestä

Kuka haluaisi asua kauppakeskuksessa? Ainainen kuhina ympärillä ja hirveää roskaamista. Ympärillä vain kiveä ja betonia. Ei ole ihmisen paikka!

Äänestä
  • Niin mutta jos on oma huoneisto paljon parempi.

    Äänestä

On, Porvoossa on kauppakeskus jossa on perheasuntoja maitohyllyjen vieressä.

Äänestä

kyselyikäiselle kelpaa aloituksen aiheeksi...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Onko pääkaupunkiseudun ulkopuolella kauppakeskuksia, joissa on asuntoja?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu