30 vuotta sitten Valtio käski kouluttaa lapsia.Vanhempien pitäisi luulla että koulutamalla lapsiaan, olisi kuin laittaisi markkoja Pankkiin. Nyt nämä Euroaikana valmistuneet Korkeakoulutetut soveltuvat ainosataan Omaishoitajiksi /800€ työtömyys tuella. Kelan kanssa saa tapella yksi kuin toinenkin perhe,tulakseen toimeen lapsineen. Äänestä vaaleissa oikeita,lupauksiaan pitäviä henkilöita.
Lupauksien takana tulee olla lupaus ottaa "Potkut" kunnalisista ja Valtiolisista tehtävistä,jos ei pysty lupauksiaan täyttämään.
Kouluttakaa Lapsianne.
Anonyymi-ap
2
<50
Vastaukset 2
- Anonyymi00001
😂🤣😅 Sehän ON nyt nähty, äänestät sitä ketä TAI mitä puoluetta tahansa, AINA ihmiset valehtelevat ja TILIPUSSI on se tärkein näille.💸💸🪙🪙 kuin myös oheisetuudet.
Kansa maksaa. Joten, älä naurata.🤭🤭😅🤣- Anonyymi00002
Putiini, valmistautuu tulemaan Grilli vaunuin.Päästään näistä nähdyistä.!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 981211
Salaisuudet paljastuu
Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku87834Poliisi pamputti Variskankaalla
Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella31764- 66683
Karita Tykkä mennyt kihloihin.
Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.93616- 31593
- 18548
S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan
S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist15541Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa
Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta43513- 10466