Nyt mennään television ääreen ja A-Stusiossa PerusÄSSÄ Vigelius kyykyttää populisti HITAS-Heinäluomaa.
A-STUDIO TV1 21.00
Anonyymi-ap
25138
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 25
Vanhimmat
Kyykyttää persu köntsät omaan pöksyyn ei muuta .
Kyllä!
Olen Perus Suomalainen!
PerusÄSSÄ on ykkönen!
Muista ässä irvistellä! Siitähän teidät maailmalla tunnetaan.
Höpö höpö tunneta. Sulle kyllä joutaakin irvistää.
Vigelius 💪💪💪💪💪
Toimittaja huomautti Vigeliuksen paasaamiseen , että SDP.n lisäksi myös kokoomus ja RKP ovat 40000 maahanmuuttajan linjoilla. Tietysti myös vassarit. Persut on ajaneet itsensä nurkkaan. jäävät tämän ja työnantajapiirien liekanarussa roikkumisen takia pois kokonaan kuvioista.
On sulla jutut 😆 kyllä ne linjat muuttuu kunhan jätetään remarit vaaleissa kunnolla tappiolle ja ei se ole edes kovin vaikea tehtävä kun näyttävät olevan täysiä pässejä.
Jos nämä teidän toiveajattelut olisi jo aikoinaan pitänyt paikkansa niin hallitus olisi kaatunut jo kolme vuotta sitten kravattiin ym juttuihin. Nythän näyttää siltä että PS kansa on ihan tyytyväistä ja taitaa mennä Kokoomuksen ohi ehkä jo seuraavassa gallupissa.
On tuo kyllä Heinäluoma surkea lässyttäjä. Ei mitään uskottavuutta!
Näin on!
Miten niin surkea lässyttäjä? Täyttä asiaa puhui. Persuille maahanmuutto on lähtökohtaisesti vastenmielinen asia, aivan kuten Trumpille.
Ja syystäkin on koska suurin osa vasemmiston haluamasta maahanmuutosta on haitallista.
Tuo on kun myrkyn nielly , ei edes katso persuun , tosi tympeän kuvan antaa .
Mite helevetti tost heinäluoman vihanneksesta on voinu tulla kansanedustaja..
Akal oli lääkitys kohillaa.
Isänsä on Venäjän pussiin pelannut kaasuputki mies. Ei se ole ihme että näitä Moskovan asiaa ajavia löytyy SDP:stä , Nasima ja Kiljunen ym. ym.
SDP on suurin huijaripuolue.
Ja vielä kun Kiljusen herrasväen rouva on 'vienäläinen", tiedättekö sitä!
Meidän persuässien aikana maahanmuutto on ennätyslukemissa.
Mamut 🥰
Jos katsoit ohjelman niin siellä kerrottiin siihen syykin. Se on edellisen demarihallituksen löysät ja haitalliset päätökset. Eikä siitä pääse yli eikä ympäri vaikka kuinka demari änkytät. Teille kelpaa Suomeen kuka ja mikä vaan.
Vigelius oli jäätävän suvereeni ja pysyi asiallisena asiapohjalta.
Viggeä on ilo katsella (ja kuunnella) näin naisihmisenä. ♥️
Vaan Heinäluomaa tai mitään muuta kiljukaula demari akkaa ei ole ilo katsoa näin miesihmisenä. Ne on ajatuksineen ja olemuksena niin helvetin vastenmielistä porukkaa.
SDP laskettelee lööperiä lipoessaan ilmapiiriä ja kosiskellakseen persuäänestäjiä.
Nämä lupaukset unehtuu heti kun ovat voittaneet vaalit.
Valheella on lyhyet jäljet ja kun remareilla lähti lööperin puhuminen jo näin hyvissä ajoin liikkeelle jää vaalien ykkössija haaveeksi ja huijaridemarit jätetään ULOS hallituksesta ja Suomen eheytyminen jatkuu perusporvarihallituksen toimesta.
Se taitaa olla tulevaisuuden Perus-Suomen pääministeri lähivuosina tuo Joakim Vigelius. Sivistynyt asiapoliitikko aivan kuin Mestari ja Rydman.
Perussuomalaiset ovat täysin salonkikelpoisia ja oppositiossa ovat turhan narisijat. 👎🎅