Keravanjoen koulu

Kellään kokemuksia Keravanjoen koulusta? Olemme luultavasti muuttamassa Keravalle ja lapsemme 1.lk menisi kyseiseen kouluun.
1983
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Hei! Meidän ekaluokkalainen siellä koulussa. Pieni koulu ja isoimmat oppilaat 3-luokkalaisia. Pihalla omenapuita ja marjapensaita, joista saa syödä niin paljon kun napa vetää. Ainakin näin lyhyen ajan jälkeen vaikuttaisi ihan ok koululta

Äänestä

Kommentoi aloitusta


äippä kirjoitti:

Kellään kokemuksia Keravanjoen koulusta? Olemme luultavasti muuttamassa Keravalle ja lapsemme 1.lk menisi kyseiseen kouluun.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu