Posso laardilla?

Kyllä, laardia eli sianrasvaa voi käyttää leivontaan ja ruoanlaittoon.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Jos tarkoitit kysymykselläsi sitä, voiko possoja (eli niitä ohuita ja rapeita kotkalaisia perinneherkkuja) tai tavallisia munkkipossuja uppopaistaa laardissa, vastaus on kyllä. Sianrasva sopii hyvin uppopaistamiseen, sillä se kestää korkeita lämpötiloja ja tekee kuoresta erittäin rapean.

Äänestä

Entä kookosrasva?

Äänestä
  • Kookosrasvaa kasvaa meillä salaisessa puutarhassamme täällä Chiang Maissa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kyllä, laardia eli sianrasvaa voi käyttää leivontaan ja ruoanlaittoon.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu