Vaasassa sähköisyyttä?

Anonyymi-ap

demarit ovat äänestäneet eduskunnassa kiristyksiä vastaan eli eivät ole halunneet niitä.
Anonyymi-ap
2026-08-18 11:14:27

Koponen lyö faktat pöytään SDP:n täyskäännöksestä: ”Demarit ovat äänestäneet kaikkia maahanmuuton kiristyksiä vastaan”
Politiikka
18.08.2026 |09:29

Perussuomalaisten kansanedustaja Ari Koponen ei pidä SDP:n uusia vaatimuksia katujengien rangaistusten ja kotouttamiskriteerien kiristämisestä uskottavana. Koponen muistuttaa hallituksen jo toteuttaneen kyseiset toimet - demareiden vastustuksesta huolimatta.

Demarit ovat julkisuudessa esittäneet jengirikollisten rangaistusten koventamista ja kotoutumisen vaatimusten kiristämistä.

– Erittäin hyvä. Ehdottomasti samaa mieltä, ja näin on myös tällä kaudella toimittu. Toistetaan tämä: näin me olemme jo tehneet, kirjoittaa kansanedustaja Ari Koponen Facebookissa.
Läpinäkyvää kannatuksen kalastelua

Koponen muistuttaa, että kun näin on toimittu, niin demarit ovat äänestäneet eduskunnassa kiristyksiä vastaan eli eivät ole halunneet niitä.

– Harvoin näkee näin läpinäkyvää kannatuksen kalastelua ja suoranaista muunnellun totuuden kertomista ihmisille, mitä demarit nyt yrittävät, Koponen tyrmää.

Suomen Uutiset

0

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Mikä kaivatussasi ärsyttää

        Juuri nyt, tällä hetkellä?
        Ikävä
        98
        1201
      2. Salaisuudet paljastuu

        Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
        Ikävä
        87
        824
      3. Poliisi pamputti Variskankaalla

        Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
        Kajaani
        31
        764
      4. vapaa

        sana :) 🚮
        Ikävä
        66
        683
      5. Karita Tykkä mennyt kihloihin.

        Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.
        Kotimaiset julkkisjuorut
        93
        606
      6. 31
        593
      7. Nainen tosi ikävä sua

        Näkispä edes ohimennen
        Ikävä
        18
        548
      8. S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan

        S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist
        Maailman menoa
        15
        541
      9. Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa

        Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta
        Ikävä
        43
        513
      10. Rakennus myynnissä

        Joko se loppuu mehtä hallitus sumilta?
        Suomussalmi
        10
        466
      Aihe