Kun persut hoitaa taloutta

Näin käy kun meillä on persu vastuussa taloudesta.

https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000012212250.html
970
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Tämä politiikka on niin läpinäkyvää oikeistolaista politiikkaa, en ihmettele sitä, että kok. ja persut sitä toteuttaa. Se hmetyttää että myös KD, tämä politiikka ei ole millään muotoa Raamatun mukaista politiikka

Äänestä
  • Muistutukseksi hallitukselle:
    ”Joka sortaa köyhää vaurastuakseen tai antaa lahjoja rikkaalle, päätyy varmasti puutteeseen.” (Sananl. 22:16).

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Muistutukseksi hallitukselle:
    ”Joka sortaa köyhää vaurastuakseen tai antaa lahjoja rikkaalle, päätyy varmasti puutteeseen.” (Sananl. 22:16).

    Helsingin kaupungin liikenteessä kulkee paljon pummeja, siis eivät maksa matkaansa.

    Aamuuutisissa miettivät, mikä on sopiva sakko.
    Niin eiköhän vaan joku naisihminen piipittäny, että" minusta ei ainakaan nuoria pitäisi sakottaa pummilla matkustamisesta".

    Eli tämä täti ihan opettas nuoria rikoksen polulle.
    Kyllä rehellinen pitää olla jo kouluikäsenä.

    Äänestä

  • KD Sari on niin asiansa osaava ja työhönsä paneutuva maatalousministeri, ettei oo yhtä hyvää ollu vuosikymmeniin.

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Muistutukseksi hallitukselle:
    ”Joka sortaa köyhää vaurastuakseen tai antaa lahjoja rikkaalle, päätyy varmasti puutteeseen.” (Sananl. 22:16).

    Raamatusta löytyy neuvoja moneen, mutta valtion budjetin liitteeksi sitä ei taidettu kirjoittaa. Muuten seuraavaksi ratkaistaan velkaongelma viidellä leivällä ja kahdella kalalla.

    Äänestä

Rikostilastotkin tulee "kaunistumaan" roimasti.

Äänestä

Miksi äänestätte tollasta?

Äänestä
  • Siksi ne äänestää kun pelkäävät että peltokankaan naapurin timot vievät työt sosiaaliturvan ja naiset.😬.

    Äänestä

Tämän hallituksen politiikka on täysin oikeiston ideologian mukaista talouspolitiikkaa. Persujen mukana olo tekee siitä välillä äärioikeiston mukaista, köyhiä rangaisevaa talouspolitiikkaa. Heidän mielestään köyhyys on itseaiheutettua.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Näin käy kun meillä on persu vastuussa taloudesta.

https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000012212250.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu