Datakeskus

Nyt Karstulan kunnalle , kuka aloittaisi on jo aluillaan nimi keräys ei vastalause Datakeskukselle. asukkaitten mielipiteitä on kuunneltava vesikin jo kortilla ja pula.
11568
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Ehkä nyt ei tarvitse panikoida ja lietsoa kauhua, asiastahan et tiedä vielä mitään.
Tuo vesijuttusi on kyllä puppua🤭

Äänestä

Ei todellakaan ole valetta miksi kunta sitten nostaa joka vuosi vesimaksuja tämä on kuntalaisten tiedossa. On TOSI.! nyt seurataan miten vesilaskut nousee..

Äänestä
  • Katso sitä vesilaskusi esittelyä, siinä kerrotaan selkeästi mistä summa kertyy. Ehkä se tuntuu isolta. Jaa summa laskutus ajanjakson päivien määrällä. Saat summan paljonko päivässä maksat. Nyt mieti onko lopultakaan paljon. Vesi tulee hanasta ja jätevesi menee viemäristä pois. Pysähdy hetkeksi miettimään mitä tarvitaan siihen että voit vain päästellä.

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Katso sitä vesilaskusi esittelyä, siinä kerrotaan selkeästi mistä summa kertyy. Ehkä se tuntuu isolta. Jaa summa laskutus ajanjakson päivien määrällä. Saat summan paljonko päivässä maksat. Nyt mieti onko lopultakaan paljon. Vesi tulee hanasta ja jätevesi menee viemäristä pois. Pysähdy hetkeksi miettimään mitä tarvitaan siihen että voit vain päästellä.

    Kannattaa jakaa vesimaksu vuoden jokaiselle sekunnille niin ei tunnu ollenkaan pahalta.
    Lopputuloksena voit havaita että tämähän se halpaa onkin …😂

    Äänestä

Kuka nämä päätökset tekee, totta on että asukkaiden mielipiteet on otettava huomioon. käy samoin kun kuuluisa "näkötorni" lautakasa tuli keskelle kylää ja on täysin turha mitä käyttöä, portaat lahomispisteessa. ym. ym. hävettää käydä kotikunnassa.

Äänestä

Elekee hätäilkee katotaan., katotaan
hiljaa hyvä tulee rauhoittukaa ystävät
!!!!!!

Äänestä

Tärkeintä on nyt saada kunnon saatananpalvontadatakeskus. Voi ristus.

Äänestä
  • Kiristääkö foliohattu päätä?

    Äänestä

Suomi olisi syytä peittää kokonaan datakeskuksilla , loppuisi hörhöiltä kitinä

Äänestä

Jos semmonen on pakko tehdä suomeen. On se mieletäni aivan mahtava juttu että se tehdään Karstulaan. Aikansa kun kitisette niin se tehdään parin kymmenen km. päähän naapurikuntaan.

Äänestä
  • Juuri näin Oinoskylä on aivan loistava paikka tämmöiselle .

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Nyt Karstulan kunnalle , kuka aloittaisi on jo aluillaan nimi keräys ei vastalause Datakeskukselle. asukkaitten mielipiteitä on kuunneltava vesikin jo kortilla ja pula.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu