Voiko liika masturbointi aiheuttaa erektiohäiriöitä? Elikkä jos on liian usein masturboinut niin voiko siitä aiheutua haittavaikutuksia kuten puoliseisokkia jne.. myöhemmin?
Entä jos on joskus nuorenpana liian kovakouraisesti masturboinut..?
Toivon asiallisia vastauksia.. Kiitos jo etukäteen vastauksista..
Liika masturbointi
5
10516
Vastaukset
- jkhjkhl
Ei aiheuta mitään muuta, kuin korkeintaan morkkiksen.
- on...
Ainakin psyykkisesti liika masturbointi voi heikentää seisokkia livetilanteessa. Olet tottunut saamaan erektion kuvien ja videoiden avulla, jolloin oikea nainen ei annakaan samanlaista stimulusta ja seuraa ongelmia.
Voit joutua opettelemaan seisokin saamisen naisen kanssa.
Kovakourainen käsittely, jos kipua on ollut tai muuten rikkonut paikkoja, toki voi heikentää toimivuutta. Esim. fillarointi kovalla satulalla voi aiheuttaa impotenssia (paisuvaisen hermot menee kasaan).- paikkaansa
Kokemukseni perusteella liika masturbointi saattaa aiheuttaa myös sen että naisen kanssakin munan tunto on liika herkkä joten siemenet tuppaavat tulemaan ihan liian aikaisin. Mutta ei sillä ole minusta mitään merkitystä paljonko on runkannut joskus aikaisemmin, vaan sillä miten keho toimii nyt.
Eli jos vain tilaisuuksia on, niin sanoisin että kannattaa touhuta naisten kanssa mahdollisimman paljon ja oman käden kanssa touhutessakin mieluummin ajatella jotakin tuntemaansa naista kuin katsella pornokuvia. Tällä konstilla pysyy paremmin tuntuma ajatuksissa siihen aitoon asiaan.
Motto: vaikka elämäni oli melko pielessä, silti pillu pysyi mielessä
- patrick-65
Vaikka vedät käteen aamusta iltaan, ei mitään haittavaikutuksia ainakaan tutkijat ole havainneet.En liioin minäkään, vaikka tulee vedettyä aika usein, avioliitosta huolimatta.
- Anonyymi
Ei siitä mitään seuraa. Ei ainakaan mulle oo seurannut. Jännä juttu muuten et mä oon vain muutamaa kuukautta tätä keskustelua vanhempi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986138KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495597Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei522639Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521042056Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071768- 1231687
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191613Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801267- 731177
Nuoret hakevat eläkkeelle, vaikka eivät ole olleet vielä töissäkään
hyvin menee. Pieni vastoinkäyminen elämässä, ja heti masennutaan. Monet alle 30-vuotiaat hakevat työkyvyttömyyseläkettä188998