Voiko liika masturbointi aiheuttaa erektiohäiriöitä? Elikkä jos on liian usein masturboinut niin voiko siitä aiheutua haittavaikutuksia kuten puoliseisokkia jne.. myöhemmin?
Entä jos on joskus nuorenpana liian kovakouraisesti masturboinut..?
Toivon asiallisia vastauksia.. Kiitos jo etukäteen vastauksista..
Liika masturbointi
5
10544
Vastaukset
- jkhjkhl
Ei aiheuta mitään muuta, kuin korkeintaan morkkiksen.
- on...
Ainakin psyykkisesti liika masturbointi voi heikentää seisokkia livetilanteessa. Olet tottunut saamaan erektion kuvien ja videoiden avulla, jolloin oikea nainen ei annakaan samanlaista stimulusta ja seuraa ongelmia.
Voit joutua opettelemaan seisokin saamisen naisen kanssa.
Kovakourainen käsittely, jos kipua on ollut tai muuten rikkonut paikkoja, toki voi heikentää toimivuutta. Esim. fillarointi kovalla satulalla voi aiheuttaa impotenssia (paisuvaisen hermot menee kasaan).- paikkaansa
Kokemukseni perusteella liika masturbointi saattaa aiheuttaa myös sen että naisen kanssakin munan tunto on liika herkkä joten siemenet tuppaavat tulemaan ihan liian aikaisin. Mutta ei sillä ole minusta mitään merkitystä paljonko on runkannut joskus aikaisemmin, vaan sillä miten keho toimii nyt.
Eli jos vain tilaisuuksia on, niin sanoisin että kannattaa touhuta naisten kanssa mahdollisimman paljon ja oman käden kanssa touhutessakin mieluummin ajatella jotakin tuntemaansa naista kuin katsella pornokuvia. Tällä konstilla pysyy paremmin tuntuma ajatuksissa siihen aitoon asiaan.
Motto: vaikka elämäni oli melko pielessä, silti pillu pysyi mielessä
- patrick-65
Vaikka vedät käteen aamusta iltaan, ei mitään haittavaikutuksia ainakaan tutkijat ole havainneet.En liioin minäkään, vaikka tulee vedettyä aika usein, avioliitosta huolimatta.
- Anonyymi
Ei siitä mitään seuraa. Ei ainakaan mulle oo seurannut. Jännä juttu muuten et mä oon vain muutamaa kuukautta tätä keskustelua vanhempi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p947213Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su3576288Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite583633Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill293379Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa
Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?1921871Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?
Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os171578- 601313
Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?
Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps181306Elämäni biisi starttaa uudessa muodossa - Voi olla pettymys faneille!
Elämäni biisi ja juontaja Katja Ståhl ovat suomalaisten suosikkeja. Lauantai-iltaisin ohjelma on vetänyt tv-katsojat arv11210Amazing Race Tomas rehellisenä Esko-appiukon, 63, tilasta: "Sairastelut ja..."
Tomas Grekov ja Esko Rotola-Pukkila ovat mukana Amazing Race Suomi -kisassa. Ja nyt vuorossa on finaali. Hankaluuksia m11187