Voiko liika masturbointi aiheuttaa erektiohäiriöitä? Elikkä jos on liian usein masturboinut niin voiko siitä aiheutua haittavaikutuksia kuten puoliseisokkia jne.. myöhemmin?
Entä jos on joskus nuorenpana liian kovakouraisesti masturboinut..?
Toivon asiallisia vastauksia.. Kiitos jo etukäteen vastauksista..
Liika masturbointi
5
10541
Vastaukset
- jkhjkhl
Ei aiheuta mitään muuta, kuin korkeintaan morkkiksen.
- on...
Ainakin psyykkisesti liika masturbointi voi heikentää seisokkia livetilanteessa. Olet tottunut saamaan erektion kuvien ja videoiden avulla, jolloin oikea nainen ei annakaan samanlaista stimulusta ja seuraa ongelmia.
Voit joutua opettelemaan seisokin saamisen naisen kanssa.
Kovakourainen käsittely, jos kipua on ollut tai muuten rikkonut paikkoja, toki voi heikentää toimivuutta. Esim. fillarointi kovalla satulalla voi aiheuttaa impotenssia (paisuvaisen hermot menee kasaan).- paikkaansa
Kokemukseni perusteella liika masturbointi saattaa aiheuttaa myös sen että naisen kanssakin munan tunto on liika herkkä joten siemenet tuppaavat tulemaan ihan liian aikaisin. Mutta ei sillä ole minusta mitään merkitystä paljonko on runkannut joskus aikaisemmin, vaan sillä miten keho toimii nyt.
Eli jos vain tilaisuuksia on, niin sanoisin että kannattaa touhuta naisten kanssa mahdollisimman paljon ja oman käden kanssa touhutessakin mieluummin ajatella jotakin tuntemaansa naista kuin katsella pornokuvia. Tällä konstilla pysyy paremmin tuntuma ajatuksissa siihen aitoon asiaan.
Motto: vaikka elämäni oli melko pielessä, silti pillu pysyi mielessä
- patrick-65
Vaikka vedät käteen aamusta iltaan, ei mitään haittavaikutuksia ainakaan tutkijat ole havainneet.En liioin minäkään, vaikka tulee vedettyä aika usein, avioliitosta huolimatta.
- Anonyymi
Ei siitä mitään seuraa. Ei ainakaan mulle oo seurannut. Jännä juttu muuten et mä oon vain muutamaa kuukautta tätä keskustelua vanhempi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat1118013Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur4267181SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden1885438Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1344382Kun täällä kysytään aina vaan naisilta
Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en784313Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal984247Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr103972Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.03660Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil132520Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema172126