Voiko liika masturbointi aiheuttaa erektiohäiriöitä? Elikkä jos on liian usein masturboinut niin voiko siitä aiheutua haittavaikutuksia kuten puoliseisokkia jne.. myöhemmin?
Entä jos on joskus nuorenpana liian kovakouraisesti masturboinut..?
Toivon asiallisia vastauksia.. Kiitos jo etukäteen vastauksista..
Liika masturbointi
5
10547
Vastaukset
- jkhjkhl
Ei aiheuta mitään muuta, kuin korkeintaan morkkiksen.
- on...
Ainakin psyykkisesti liika masturbointi voi heikentää seisokkia livetilanteessa. Olet tottunut saamaan erektion kuvien ja videoiden avulla, jolloin oikea nainen ei annakaan samanlaista stimulusta ja seuraa ongelmia.
Voit joutua opettelemaan seisokin saamisen naisen kanssa.
Kovakourainen käsittely, jos kipua on ollut tai muuten rikkonut paikkoja, toki voi heikentää toimivuutta. Esim. fillarointi kovalla satulalla voi aiheuttaa impotenssia (paisuvaisen hermot menee kasaan).- paikkaansa
Kokemukseni perusteella liika masturbointi saattaa aiheuttaa myös sen että naisen kanssakin munan tunto on liika herkkä joten siemenet tuppaavat tulemaan ihan liian aikaisin. Mutta ei sillä ole minusta mitään merkitystä paljonko on runkannut joskus aikaisemmin, vaan sillä miten keho toimii nyt.
Eli jos vain tilaisuuksia on, niin sanoisin että kannattaa touhuta naisten kanssa mahdollisimman paljon ja oman käden kanssa touhutessakin mieluummin ajatella jotakin tuntemaansa naista kuin katsella pornokuvia. Tällä konstilla pysyy paremmin tuntuma ajatuksissa siihen aitoon asiaan.
Motto: vaikka elämäni oli melko pielessä, silti pillu pysyi mielessä
- patrick-65
Vaikka vedät käteen aamusta iltaan, ei mitään haittavaikutuksia ainakaan tutkijat ole havainneet.En liioin minäkään, vaikka tulee vedettyä aika usein, avioliitosta huolimatta.
- Anonyymi
Ei siitä mitään seuraa. Ei ainakaan mulle oo seurannut. Jännä juttu muuten et mä oon vain muutamaa kuukautta tätä keskustelua vanhempi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-125706Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite835335- 1253364
Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin893303- 1181084
- 561040
Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.130982- 43766
- 37765
- 23719